Усі ми потребуємо любові. Ми сумніваємося, що нас люблять, коли не чуємо на свою адресу слів «Я тебе люблю». У любові жити краще, долати труднощі легше. Любов лікує, надихає, надає сил. Особливо вона потрібна дітям, оскільки ще й виховує. Вживайте ці слова у розмові з дітьми і побачите безмежну силу любові та її вплив на людину.

1. «Як же я тебе люблю! (Я тебе так люблю!)» Просте буденне «я тебе люблю» дещо змінене, з підсилювальними частками, ще більше виявляє безмежність ваших почуттів. Говоріть ці слова частіше в будь-якій ситуації, обов’язково не забувайте про них під час сварки і покарань.

2. «Я пишаюся тобою! (Я пишаюся, що в мене така гарна, розумна донька (син)!)» Підсильте цими словами значущість вашого малюка, і він ніколи не знатиме відчуття непотрібності.

3. «Дякую тобі за …; будь ласка, моє сонечко…; вибач мене, любий…»  Дитина відчуває вашу повагу до себе, хоче бути схожою на вас і теж користується цими словами ввічливості. Як же приємно мати виховану і чемну дитину!

4. «Давай разом…» Будь що, але разом — почитаємо, пограємо, помалюємо, приготуємо… «Мою думку поважають, я такий щасливий, я потрібний, мене люблять» та ще багато інших позитивних емоцій виникнуть у дитини після цих слів. Самотність? Її ніколи не відчуватиме малюк, з яким усе робили разом.

5. «Це спеціально для тебе…(тістечко, костюмчик, іграшка)». Хто сказав, що сюрпризи мають бути лише на День народження? Даруйте радість частіше, ніж раз на рік. Дитячі очі наповняться щастям, і незабаром малюк приготує вам відповідний сюрприз. Людина, яка вміє дарувати подарунки, ніколи не буде злою і заздрісною.

6. «Я завжди тобі допоможу». Відчуття захищеності потребують усі, а надто маленькі діти. Хто як не ми, їхні батьки, повинні запевнити їх у тому, що вони мають надійний захист?

7. «Я тебе розумію». Віра в краще, оптимізм — основне правило успішної людини. Це відчуття виховують ще в дитинстві, а слова «я тебе розумію» сприяють цьому, адже малюк так усвідомлює, що він не сам зі своєю проблемою, що його підтримають, а отже, все обов’язково буде добре.

8. «У тебе все вийде. Я в тебе вірю». Скажіть ці слова дитині, яка боїться з’їжджати з гірки або підліткові перед вступними іспитами, і небачена віра у свої сили з’явиться у них обох. А віра, як відомо, найсильніша за все.

9. «Ти так цікаво розповідаєш! Ти чудовий співрозмовник!» Скажіть це, і в дитини ніколи не виникне труднощів у спілкуванні з іншими. А ще малюк буде впевнений у вашій зацікавленості ним і його думками.

10. «Як же добре, що ти в нас є!» «Мене люблять, мене чекали, я потрібен своїм батькам!» — чи багато хто з нас може пригадати такі відчуття з дитинства? Сумно. Нехай наші діти будуть щасливіші за нас. Говорімо дітям частіше слова радості від того, що ми щасливі бути їхніми батьками!

9cb87c794e

10 фраз, що потрібно говорити підліткам

Найнестерпніший період дорослішання дітей для батьків є найтривожнішим для самих дітей. Вони начебто вже не маленькі, але ще не зовсім дорослі. Ця невизначеність позначається й на характері підлітків, їхньому ставленні до оточуючих, що найчастіше виливається у грубість, несприйняття батьківського авторитету, цікавість до заборон, намагання висловити свою думку, «показати себе». Пом’якшити прояви цього стану допоможуть такі слова, але необхідно вміти правильно промовити їх і в слушний час. Говоріть тихо, з любов’ю, щиро.

1. «Який же ти вже дорослий!» Підлітки вважають себе дорослими і хочуть, щоб інші також були такої думки. Придивіться до своєї дитини. Вона дійсно вже майже доросла, і деякі рішення може ухвалювати як доросла, то чому не наголосити б на цьому?

2. «Я тобі довіряю, я рада, що можу повністю тобі довіряти, але пам’ятай, що в нашій родині всі повинні бути чесними одне з одним». Цими словами ви вимагаєте чесності від дитини, та перед тим, як їх сказати подумайте, чи є ви самі взірцем чесності. Підлітки прагнуть свободи. Цими словами ви покажете дитині, що не контролюєте її. Так дитина зрозуміє, що теж може вам довіряти.

3. «Роби як уважаєш за потрібне. Це твоє життя, але не втрачай розуму». Чудовий спосіб застерегти дитину від необдуманих учинків, алкоголю чи сигарет, але, звісно, після просвітницької бесіди про шкідливий вплив цього на здоров’я.

4. «Ти можеш помилятися, як і всі, але знай, що завжди можеш розраховувати на мою пораду». Сказавши подібні слова, ви покажете, що не сваритимете дитину за провину і не будете нав’язувати свої настанови, а залишатиметеся другом, готовим надати підтримку.

Більшість підлітків переймаються через свою зовнішність. Мало хто з них задоволений змінами у своєму тілі. Через це з’являються й певні комплекси у спілкуванні з іншими. Важливо у цей час підтримати дитину такими словами.

5. «Ти сьогодні чудово виглядаєш!» Для дівчини дуже важливо почути подібні слова від батька, старшого брата, а для юнака можна наголосити на силі його м’язів, наприклад. Це додасть упевненості дітям. Стежте за інтонацією, щоб вона була щирою і не схожою на лестощі.

6. «Твоїм друзям надзвичайно пощастило з тобою. До речі, розкажи про них». По-перше, це підвищить самооцінку дитини, по-друге, ви зможете більше дізнатися про її друзів.

Підлітки болісно реагують на обмеження своїх прав з боку дорослих, намагаються не звертати уваги на претензії стосовно себе, уважають, що їхню думку ніхто не сприймає. Спробуйте довести їм, що поважаєте їх і берете до уваги їхню думку.

7.  «Мені знадобиться твоя допомога через 3 хвилини (Мені важливо дізнатися твою думку. Зможеш через 2 хвилини підійти?» Підлітки дійсно можуть іноді підказати зовсім неочікувані рішення й свіжі ідеї. Цінуйте це. Дуже важливо визначити точний час, оскільки багатьом підліткам важко перемкнутися з однієї справи на іншу.

8. «Дякую, що помив посуд, тепер я точно встигну приготувати до вечері пиріг». Заохочуйте правильну поведінку частіше, так ви швидше привчите дитину бути чемною. Зазвичай підлітки намагаються чинити недобре через  те, що їх постійно сварять і критикують. Тобто вони намагаються бути такими, як ми їх бачимо — неслухняними бунтівниками.

9. «Ти надійна людина. Я пишаюся цим. Я знаю, що можу на тебе розраховувати, чи не так?» Схожі слова змушують дітей бути потрібними вам і дійсно відповідати вашим вимогам.

Підлітки часто не можуть вирішити, ким їм стати в майбутньому, але це не через нерішучість. Вони мріють бути видатними. Так виражається в них прагнення бути значущими. Саме тому їхні мрії щодо майбутньої професії майже не співвідносяться з практичною діяльністю. Та що поганого в тому, що дитина бачить себе видатною? Заохочуйте це прагнення, але допоможіть зорієнтувати мрії дитини не на досягнення престижної професії, а на той вид діяльності, що допоможе розкрити індивідуальні здібності дитини.

10. «Ти вільний обирати будь-яку професію. Ми завжди підтримаємо твій вибір». Дитина відчує себе дорослою, відповідальною за свою долю, а ще не приховуватиме від вас свої плани, оскільки знатиме, що ви завжди зрозумієте.

Декому може бути незвично вимовляти такі слова так часто, як потребують цього підлітки. Купіть собі блокнот. Занотовуйте в нього ці фрази і читайте їх уголос кілька разів. Такі слова — ознака вашої любові. Їх потребують усі підлітки. У перехідному віці діти сповнені невпевненості, і для багатьох з них немає нічого важливішого, ніж слова любові й захоплення від своїх батьків. Якщо батьки промовляють такі слова регулярно, вони задовольняють потребу підлітка в любові.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: