Дошкільники люблять досліджувати все навколо змалечку. Але звісно інколи це небезпечно. Батьки мають організувати їхнє дозвілля правильно та не кричати постійно: «Не можна! Не бери! Не лізь!» А навпаки: «Ось тобі цікаві палички, ось тобі коробочка, дивись, як можна зробити!»

Таким чином ви не лише зможете дитину зайняти, свої справи зробити, але й розвинути малюкові моторику рук. Як це зробити? Які підручні засоби допоможуть організувати домашні розвивальні ігри?

Під час будь-якою гри уважно стежте за маленькою дитиною, для старших дітей розкажіть правила безпеки.

«Їжачок із друшляка». Дайте дитині друшляк і ватні палички, нехай вставляє в дірочки, уявіть разом, що це їжачок, який загубив свої голки, йому потрібна допомога. Так можна в будь-що подібне встромляти голки: у порожню сільничку чи змайструвати власноруч їжачка, на спинку йому встромити зубочистки.  

«Повнесенька форма». Знадобляться маленькі форми для випікання та зерна гречки, рису, макарони, усе що знайдеться вдома. Дайте дитині інший посуд, нехай наповнює форми доверху, пересипає, змішує та розділяє крупи. Це дуже корисні «вправи» для маленьких пальчиків і розвитку розуму.

«Дзвінка пляшка». Запропонуйте дитині створити самостійно музичний інструмент, у звичайну пластикову пляшку покладіть якісь маленькі предмети — намистини, шматочки від поламаної іграшки, стару ручку, копійку, тобто все, що зможе видавати дзвінкі звуки, якщо потрясти пляшку. Вийде непогана музика.

«Скринька із секретом» У картонному контейнері для яєць необхідно зробити знизу дірочки, у кожній комірці так, щоб туди можна було вставити коктейльну трубочку. Усі приготування слід робити разом із дитиною. Заздалегідь приготуйте різнокольорові трубочки, щоб утворилися стеблинки для майбутніх квіточок. Квітки з пелюстками потрібно зробити з пластиліну та прикріпити на трубочки так, щоб можна було закрити зверху контейнер. У кожній комірці, якщо її відкрити, знаходитиметься квіточка, наче в скриньці. Закрили її — «ніч» («квітки сплять»), відкрили — «вийшло сонечко, час прокидатися».

«Веселі яйця». На зварених яйцях звичайним маркером покажіть дитині, як малювати мордочки або цікаві візерунки. Попередьте, що малювати необхідно обережно, не тиснути, щоб не тріснула шкаралупа. А потім можна разом вигадати ім’я веселим яйцям. Погратися та з’їсти!

«Різнокольорове намисто». 2 трубки від туалетного паперу слід порізати на кільця, що разом із дитиною пофарбувати в різні кольори. Потім дайте малюкові можливість надіти їх на мотузку для білизни і зробити намисто. Можна підказувати, який колір нанизувати, щоб таким чином дитина вивчала або повторювала назви кольорів.

«Ґудзик до клаптика». За допомогою цієї гри дитина швидко навчиться застібати ґудзики. Міцно пришийте великі ґудзики до цупкої тканини, наріжте кілька клаптиків, у яких посередині зробіть отвір. Покажіть, як у «дірочку» просунути ґудзик і навпаки зняти його. Клаптики тканини вибирайте яскраві та різної форми, аби було цікавіше.

«Мішечок із грошима». Це багатофункціональний мішечок, що розвиває пальчики дитини, допомагає запам’ятовувати та розрізняти, як виглядають копійки. Невеликий тканинний мішечок можна зшити власноруч або купити. Можна взагалі використовувати стару шкарпетку, у яку покласти різні монети й попросити дитину опустити руки туди. Дитині із заплющеними очима необхідно взяти одну, витягнути її, покласти собі в долоньку й визначити, який номінал має монета.  Потім можна порахувати всі копійки, розділити їх в різні шкарпетки чи зібрати все в один мішечок.

«Дитячий шедевр». Це проста та цікава аплікація зі старих розмальовок, з яких потрібно вирізати розфарбовані фігури, тваринок, машинки, усе, що є у ваших старих розмальовках, особливо стануть у пригоді малюнки з обкладинки. Ці прості аплікації можна компонувати разом із простими дитячими малюнками, фарбами чи фломастерами. Це цікаво і подобається дитині. Ця гра навчить її вирізати, тренуватиме уяву і допоможе гарно провести разом із батьками час.

«Веселі скріпки». Знадобляться канцелярські різнокольорові скріпки та кольоровий папір. Вирізайте кружечки, квадратики та інші фігури, показуйте дитині, як чіпляються скріпки до паперових шматочків, як поєднуються кілька аркушів тощо. Оберіть, наприклад, одного кольору папір і скріпку. Ускладнюйте завдання, вивчаючи фігури та колір. Але краще поступово все вивчати, не забувати, що це гра, аби дитині швидко не набридло бавитися.

Ось так можна вдома розвивати свою дитину, граючись із нею, вибираючи для гри прості та складні завдання.

Під час гри ви зможете стежити за дитиною, знатимете напевне, що їй подобається найбільше, на що вона уважно реагує. Це допоможе досконало вивчити смаки свого малюка. А потім, коли захочеться купити якусь іграшку чи гру, не доведеться марно витрачати гроші на «забавки», якими дитина не цікавиться, а придбати щось корисне для сина чи доньки.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: