«А що означає слово “***”?»

Чому у дитини виникає це запитання:

Навіть виховані діти у якийсь момент дізнаються лайливі слова. Діти цікавляться всім новим, тому вони швидко запам’ятовують непристойності.

Як не слід реагувати батькам:

  • Якщо вашою відповіддю на таке запитання буде крик, то все, чого ви досягнете, — це заниженої самооцінки у дитини і підвищення у неї рівня стресу.
  • Сміх також не є найкращою реакцією. Дитина почне вживати лайку частіше, щоб повеселити вас знову.  
  • Відповіді: «Іди запитай у мами/тата», «Підростеш дізнаєшся» та ін. також не підходять. Так ви лише продемонструєте дитині, що не маєте на неї часу.

Що потрібно відповідати батькам:

Не починайте грати у «Що? Де? Коли?», аби з’ясувати, звідки дитина знає це слово. Спокійно поясніть значення. Скажіть, що існують непристойні слова, що не можна говорити іншим людям, бо вони неприємні. Розкажіть, що за такими словами приховане погане виховання, виявляють невихованість людина. Але розмовляти потрібно, ураховуючи вік дитини.

  • До 3 років використання лайливих слів неусвідомлене. Діти не розуміють їх значення, їм просто подобається, як ці слова звучать. Тому найкраще, що ви можете зробити, не реагувати. Тоді у дитини зникне цікавість до цих слів і вона про них не згадає.  
  • Після 6 років вживання непристойних слів є усвідомленим. Ось у цей період уже можна вести виховні бесіди та пояснювати наслідки вживання цих слів.

Інші запитання шукайте у наступних постах!  

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: