А ваша дитина красиво говорить? Красномовство — це не лише гарна вимова усіх літер. Це вміння використовувати потрібні слова та складати речення без слів-паразитів: «ну», «те саме», «це, як його» тощо. А ще правильно вибраний темп і гучність голосу.

Як навчити дитину красиво розмовляти? Що потрібно робити?

Не можливо навчити дитину красиво говорити, наприклад, лише читаючи книжки. Це розвине дитячий розум, дитина звісно стане кмітливішою й збагатить свій лексикон. Але все це успішно залишиться у голові. І якщо ці знання потрібно застосувати на практиці, або поділитися ними з іншими, виступити на сцені чи з докладом для конкретної аудиторії, обов’язково виникатимуть труднощі. Як їх уникнути?

  1.     Використовуйте читання в голос. Спочатку нехай дитина читає, як уміє. Але згодом вимагайте від дитини якості читання. Навчить правильно робити паузи, з виразом читайте вірші. Детально розбирайте нові слова, стежте за наголосом. Читайте самі дитині красиво, а не поспіхом.
  2.     Слухайте разом професіональних дикторів. Виберіть для прикладу ведучого чи оратора з приємним голосом і правильно поставленим мовленням. І часто слухайте його ролики в інтернеті чи на радіо. Це можуть бути не обов’язково казки, а цікава передача про природні явища чи про технічні прибори. Окрім навчання красиво говорити, водночас дитина дізнається багато нової інформації. Але намагайтеся уникати телевізійних розважальних шоу, де наявні нецензурні слова.
  3.     Відвідуйте театральні вистави та літературні вечори. Сценічне мовлення звісно трохи відрізняється від звичайного. Але ж воно знадобиться, якщо дитині потрібно виступити перед людьми, тим паче, якщо дитина сама займається театральним мистецтвом. Майже всі діти, які цікавляться літературою та театром, нібито «заражаються» красномовством від талановитих акторів і читців.
  4.     Займіться з дитиною вокалом чи почніть вивчати іншу мову. Фахівці радять навчатися співати чи ознайомитися з англійською, німецькою, італійською мовами. Це допомагає працювати іншим нейронам головного мозку та сприяє гарній вимові звуків.
  5.     Розмовляйте правильно та слухайте дитину вдома. У діалозі з малюком не «сюсюкайтеся», не використовуйте сленг та нецензурні слова. Покажіть гарний приклад мовлення й активно слухайте дитину, ставте питання, що уточнюють її відповіді.

Це найпростіші поради, що поліпшать мовлення дитини.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: