Нашi книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

Безкоштовні поради 5 основних причин, чому дитина рве на собі волосся, та поради, як уникнути цього неврозу

5 основних причин, чому дитина рве на собі волосся, та поради, як уникнути цього неврозу

Трихотиломанія — саме так називається психічне захворювання, через яке діти (частіше дівчатка) виривають собі волосся та вії. Воно належить до неврозів нав’язливих станів, зокрема: кусання себе, гризіння нігтів та дряпання тіла тощо. Діти під час цих дій не відчувають болі та навпаки отримують задоволення, тому повторюють  дії, бо це для них стає, як наркотик. Чому так відбувається? Та що робити батькам, діти яких рвуть на собі волосся та вії? Ось основні причини виникнення трихотиломанії.

  1.     Тоталітарний метод виховання. У сім’ї батьки контролюють кожен крок дитини, а за провину суворо карають. Часто такий режим буває у сім’ях військових. Дівчина Ольга згадувала, як у дитинстві почала виривати на собі волосся після того, як тато вилив на неї зранку стакан холодної води просто в ліжко через те, що дитина відмовлялася швидко прокидатися. Передивіться свої методи виховання, можливо, проблема саме в них.
  2.     Занижена самооцінка дитини. Малюк страждає, почувається пригнічено, а батьки не звертають уваги. Такий демонстративний спосіб поведінки дитина обирає для того, щоб батьки щось змінили та помітили її. Дитина ніби каже: «Бачите, як мені погано, що аж волосся рву на собі!» Потрібно приділити дитині більше уваги та любові. А також підвищувати самооцінку малюка.
  3.     Пережитий стрес дитини. Будь-яке потрясіння (переїзд, конфлікт із батьками чи з друзями, кохання без взаємності) може по-різному вплинути на дитину. Тому спочатку стрес може бути без наслідків, а потім у дитини зникне пасмо волосся на голові. Або батьки побачать, як малюк старанно видирає собі вії. Завжди стежте за поведінкою дитини. Допомагайте їй переживати стресові ситуації.
  4.     Цікавість дитини. Часто малюк, дивлячись на маму, яка вискубує собі вії з косметичною метою, намагається наслідувати її дії. А потім кілька разів спробувавши, звикає, у нього проявляється трихотиломанія.
  5.     Вітамінно-мінеральна недостатність. Деякі лікарі припускають, що причини цього неврозу можуть бути також через дефіцит мінеральних речовин в організмі — заліза та міді. У такому випадку діти їдять своє волосся.  Потрібні досконале обстеження, консультації психолога та психіатра.

Дуже важливо вчасно помітити прояви неврозу та вжити заходи, аби хвороба не набула важкої форми з госпіталізацією у психдиспансер.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:

 

Зворотній дзвінокНажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!