Нашi книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

5 причин викладати немовля на животик

У перші місяці свого життя малюк здебільшого лежить на спині. Педіатри наполегливо рекомендують не класти немовля спати на живіт, щоб запобігти можливості синдрому раптової дитячої смертності. Але це зовсім не означає, що дитина має весь свій час перебувати в одному положенні. Уже із самого народження малюка корисно викладати на животик під доглядом батьків.

Навіщо викладати дитину на живіт?

        Коли малюк лежить на животику, він тренує свої м’язи спини, ручок, ніжок і стегон. Це навчає його опиратися на ручки й тримати голову, а потім перевертатися й повзати.

        Лежачи на животику, дитина бачить світ з незвичного ракурсу. А це завжди поштовх до нових ігор, досліджень і досвіду, що позитивно позначається на інтелектуальному розвитку дитини.

        На животику малюк також учиться фокусувати погляд.

        Якщо викладати дитину на животик перед їжею, то це є гарною профілактикою бабиці, пупкової грижі.

        Якщо малюк увесь свій час проводить на спині, його череп може деформуватися (синдром плоскої голови), що спричинить затримання в розвитку.

Іноді малюки можуть вередувати на животику, тому що це нова для них вправа, що потребує зусиль від них. Тому спочатку краще покласти дитину собі на живіт, як це робили в пологовому будинку, але поступово привчати лежати на твердій поверхні. Крім того, це відмінна можливість для ігор і сенсорного розвитку.

Як розважити малюка, поки він лежить на животику?

        Покласти перед дитиною іграшку, брязкальце, безпечний для вивчення предмет.

        Покласти дитину на розвивальний килимок.

        Розмовляти й смішити малюка.

        Зробити дитині легкий масаж і гімнастику.

        Катати малюка на фітболі.

        Покласти дитину собі на груди й піднімати її над головою.

        Показувати книжки для малят.

Найголовніше — не можна залишати дитину саму, коли вона лежить на животику. А от час необхідно визначати індивідуально, починаючи з декількох хвилин до години протягом дня. Крім того, не обмежуйте простір для дослідження й викладайте малюка на животик не тільки в його ліжечку, але й на підлозі, у різних кімнатах тощо.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:

 

Зворотній дзвінокНажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!