Добре, коли з малюком можна погратися на свіжому повітрі, але не завжди погода сприяє цьому. Цілий день у 4-х стінах можуть здатися справжнім покаранням не лише для дітей-дошкільнят, але й для батьків. Чим краще зайнятися в приміщенні? У які ігри гратися вдома? Як урізноманітнити дозвілля дитини, коли на вулиці «нельотна» погода?

Дитину потрібно організовувати, зацікавити чимсь. Показати їй якусь гру, посадити за малювання або погратися разом із нею. Звісно, є діти, які вміють займатися самостійно їм не сумно. А є такі, які не відходять ані на хвилину від батьків, не даючи можливості взагалі нічого зробити вдома. Саме для таких існують ось такі прості ігри.

    1. «Домашній боулінг». Знадобляться пластикові дволітрові пляшки (4–6 шт.) і один м’ячик. Потрібно збивати пляшки м’ячем. Визначте правила, наприклад, на певній відстані, за усі збиті пляшки — 100 очок, якщо менше пляшок, відповідно менше очок тощо.

    2. «Кришка до баночки». Заздалегідь збирайте баночки від йогуртів, вітамінів, лікарських засобів (ретельно вимиті) тощо. Можна помітити різними фарбами пари: кришка та баночка, одна пара — красним, інша — жовтим, зеленим і так далі, скільки є баночок. Перемішати все. Дитина має знайти потрібну кришечку до баночки, закрутити чи закрити її. За потреби можна ускладнити завдання: зробити з картону різнокольорові фішки та також скласти їх у відповідні баночки.

    3. «Асоціації». Багатьом відома гра. Добре, якщо гратимуть кілька дітей, але можна грати й удвох з матусею. Учасник загадує слово, показує його мімікою та жестами іншому, без слів. Якщо той відгадав, слід помінятися ролями.

    4. «Кольорова стіна». Здійсніть мрію будь-якого малюка — дозвольте розмалювати стіни, але нехай це буде стіна у ванній кімнаті. Фарби на кахлю легко можна змити, а враження та веселий настрій залишаться ще надовго.

    5. «Концерт на замовлення». Вивчіть дитячі пісеньки та кілька віршиків. Це стане в пригоді для тих сімей, де є кілька дітей. Це можна робити протягом дня (якщо легкі слова), або репетуйте тиждень (якщо вірш та пісня не одна), можна додати якусь сценку чи розіграти епізод з казки. А потім показати його татові, коли він повернеться з роботи, або рідним, коли вони приїдуть на гостину.

Це лише кілька прикладів ігор, завдяки яким дітьми можна весело та з користю провести разом вільний час, незалежно від погоди на вулиці та фінансового становища сім’ї.