Нашi книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

5 важливих правил користування ходунками

Чи можна використовувати ходунки? Думки експертів мають розбіжності: одні вважають, що можна прожити й без них, інші рекомендують, як допоміжний механізм для матусі. А ортопеди застерігають, що неправильна експлуатація ходунків може призвести до порушення дитячого хребта. Використовувати ходунки чи ні вирішують батьки самостійно. Пропонуємо вашій увазі важливі правила для тих, хто саджатиме своїх дітей до ходунків. Які саме?

  1. Потрібно проконсультуватися з лікарем-педіатром чи ортопедом. У кожної дитини індивідуальні особливості організму, вроджені патології чи може просто бути слабка кістково-м’язова система. Тому лише лікар може визначити, яким дітям протипоказані ходунки.
  2. Потрібно вибирати якісні та зручні ходунки. Якщо ви вже вирішили  купити ходунки, необхідно ознайомитися з відгуками, обрати якісного виробника. Та не забути про регульований механізм, що дає змогу закріпити дитину так, щоб їй було зручно. Адже ходіння навшпиньки у ранньому віці дуже шкідливе для формування правильної постави.
  3.  Потрібно саджати дитину в ходунки лише тоді, коли вона самостійно стає на ніжки. Тому визначити конкретний вік, коли саме можна використовувати ходунки не можна. Кожна дитина в різному віці самостійно підводиться в ліжечку десь у –8 місяців. Якщо посадити дитину зарано в ходунки, можна зашкодити, адже у положенні стоячи в ходунках значно навантажується дитячий хребет, аніж це було б від природного повзання та ходіння з матусиною підтримкою, де навантаження є рівномірним.
  4. Потрібно контролювати процес перебування дитини в ходунках. Саджати дитину в ходунки слід усього на 30–40 хвилин 1–2 рази на день. Але на жаль, батьки часто використовують більший проміжок часу, ніж дитина може перебувати там. Тому акцентуйте на цьому увагу, не збільшуйте час, подбайте про здоров’я малюка.
  5. Ніколи не можна залишати дитину на самоті в ходунках. Адже тепер швидкість її рухів збільшиться. У неї виникне бажання дослідити якомога більше небезпечних місць. Тому дитина може зачепитися об кут, а якщо є сходи, то й забитися.

Це основні правила використання ходунків. До речі, є діти, які протестують проти такого «пристрою» — дуже кричать, тому не слід силоміць змушувати дитину сидіти в ходунках.

 

Зворотній дзвінокНажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!