Батьки чудово знають, що кожного дня трапляються маленькі драми у вихованні. То не знаєш, як краще пояснити, то постійно виникають сумніви між «покарати» чи «повторити правила поведінки ще раз»? Але сьогодні поговоримо про те, що дійсно впливає на життя дитини та є важливим у вихованні.

Здатність давати собі раду

Так, уміння надихати та підтримувати дитину — це дуже гарна якість. Однак іноді необхідно відходити вбік, даючи можливість упоратись з усім самотужки. Психологи стверджують, що діти дуже добре можуть працювати над собою, шукати інші шляхи подолання проблем та ризикнути спробувати щось нове. Не бійтеся іноді давати можливість дитині діяти самостійно.

Коли дитина збирає конструктор і в неї щось не виходить, не намагайтеся одразу допомагати їй скласти правильно деталі. Почніть з того, аби маленькими підказками підвести дитину до правильного рішення: «Може, спробувати з’єднати це і це?».

Також пояснюйте, що складні завдання іноді вдається зробити не відразу, на це потрібен час та слід докласти деякі зусилля. Нехай дитина вчиться наполегливості та досягнення того, чого вона бажає.

Передавайте сімейні цінності

Одна справа постійно говорити про гармонійні стосунки, родинні вечері, доброзичливість і здоровий образ життя, а зовсім інша справа — подавати приклад цього. Якщо родина має самі такі сімейні традиції, то вони зі 100 % впевненістю перейдуть і до дитини. Адже ніщо не виховує краще, ніж власний приклад.

Коли разом проводите час з дитиною, зосереджуйте свою увагу на її позитивних якостях. Хваліть її, якщо вона правильно та чемно поводиться.

Контролюйте свої голосові зв’язки

Втратити самоконтроль може кожен. Але якщо ви все ж таки бажаєте побудувати з дитиною тісний взаємозв’язок, то контролюйте свій тон та говоріть із малечею як із другом  чи колегою. Тоді дитина охоче дослухатиметься до вас, звертатиме увагу на поради та не відчуватиме зайвого стресу. Тим паче, що у майбутньому вона спілкуватиметься з оточуючими так само спокійно.

Коли дитина впадає в істерику через те, що не може знайти свою улюблену іграшку, не підвищуйте тон. Краще висловіть розуміння та назвіть, що саме у цей момент відчуває дитина: «Я розумію, що ти засмучена. Але ну ж бо пошукаємо краще! Я впевнена, що іграшка десь поруч».

Показуйте приклад міцних стосунків

Дітям може і не подобатись, якщо ви цілуєте чоловіка, або проявляєте ніжність одне до одного, але це вчить їх моделі стосунків між чоловіком та дружиною.

Завжди знаходьте окремий час для себе та чоловіка. Навіть якщо це лише півгодини після роботи. Але ці півгодини щодня робитимуть ваш шлюб міцнішим.

Не сваріться та не розв’язуйте проблеми у присутності дітей. Створіть удома спокійну та безпечну атмосферу, тоді у ньому точно зростатиме щаслива дитина.

Навчіться долати стрес

Спостерігаючи за вами, дитина будує власну модель поведінки. Якщо ви здатні добре впоратися зі своїми проблемами та розчаруваннями, то і дитина вчитиметься того самого.

Щоб уникнути непотрібного стресу, намагайтеся планувати все заздалегідь. Якщо попереду у вас грандіозне свято, відкладіть інші справи. Приберіть той килимок, що вас дратує! Узагалі, не бійтеся розлучатися з тим, що спричиняє у вас хвилювання чи стрес. А до того, чого уникнути неможливо, ставтеся спокійніше.

Усіма можливими засобами творіть любов!

Цілуйте свою дитину, обіймайте її, проявляйте ніжність. Ті діти, які отримували вдосталь батьківської любові, зростають щасливішими та впевненішими у собі. До того, гормон любові окситоцин чудово нейтралізує будь-який стрес.

Щодня говоріть дитині, що ви її любите. Розчісуйте їй волосся, вкривайте ковдрою вкладаючи спати, обіймайте, коли разом дивитесь телевізор. Любов урятує цей світ! Тому найкраща атмосфера у родині — це почуття любові та всебічної безпеки!

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: