Кожний батько має справу із ситуацією, коли дитина нездужає. Як поводитися в таких ситуаціях? Як допомогти дитині впоратися? Як виходити з них з найменшими втратами, а надалі нейтралізувати їхнє виникнення?

Пропонуємо вам 6 необхідних факторів для швидкого видужання, багаторазово перевірених на практиці, що підтвердили свою ефективність!

1. Спокійна мамаУ будь-якій складній ситуації дитині важливо мати підтримку. Тому мама повинна бути завжди зібрана і впевнена: що б не трапилося — жодної паніки і страхів. На кого ж спертися мамі, щоб зберегти спокій? На свій розум, інтуїцію і Божу поміч, а вже потім — на допомогу інших людей. Важливо зупинитися, заспокоїтися, поміркувати і виробити чіткий план дій.

2. МотиваціяПрацює або мотивація «до» — «Чому я хочу видужати?» або мотивація «від» — «Чому мені не вигідно хворіти?» Мотивація «до»: очікування майбутньої події, подарунок та ін. Мотивація «від»: створити режим обмежень, коли хворієш: мультики, зустрічі та ігри з друзями, солодощі; уникати надмірної опіки, щоб не формувався стереотип — «коли хворію, усі навколо мене крутяться і люблять мене». Обговоріть з дитиною варіанти, зрозумійте, що їй найбільше до вподоби і що запустить механізм її самовідновлення.

3. Активна участьВажливо дитині пояснювати, що організм — самовідновлювальна система. Якщо йому допомогти, він швидко прийде в норму. Виробити план власних дій зі зцілення:

– Відмовитися від «важких» продуктів (солодощі, білкова їжа, борошняні та крохмаломісткі продукти) і замінити їх «легкими» та корисними (фрукти, овочі, каші, соки).

– Вилучити все, що забирає в організму сили (телевізор, телефон, комп’ютер, негативні емоції), і замінити тим, що надихає (прогулянка, спілкування з природою, читання цілющих казок, розглядання картин, спокійна музика, позитивні емоції: разом порадіти чомусь, посміятися, зробити комусь подарунок).

– Використовувати силу образного мислення — запропонувати дитині скласти разом казку про здоров’я, намалювати себе у вигляді сильної та красивої рослини, послати посмішку, любов і промінчик сонця в той орган, який вимагає підтримки.

Под час поліпшення стану акцентувати увагу на тому, що це відбувається саме завдяки твоїм діям (а не медикаментам, якщо ви їх приймаєте). Так дитина усвідомить, що вона сама собі допомагає і зцілює себе.

4. Мамі — розібратися в причинах. Діти тонко відчувають мамину енергетику, отже, десь стався збій. Захворювання завжди починається на психічному рівні, а потім переходить на тіло. Якщо зрозуміти справжню причину і її переосмислити, одужання прискориться негайно. Часто однією з причин хвороб є брак уваги. Коли дитина здорова, ми за купою справ забуваємо підживлювати її своєю енергією «по-хорошому», і тоді вмикається механізм «по-поганому». Відстежте, чи не було такої ситуації.

5. У разі, якщо даєте дитині рослинні або хімічні препарати, важливо пояснювати механізм їхньої дії. Ось зараз ми п’ємо ці крапельки з такої  рослини, їх нам дала природа, вони допомагають очистити кров від шкідливих мікробів та ін. Так дитина звикає обґрунтовувати свої дії і, швидше за все, не буде в майбутньому бездумно ковтати таблетки.

6. Мамі корисно робити нотатки, що робили для одужання, яким був ефект, щоб надалі скористатися своїми ж напрацюваннями і діяти чітко та спокійно. У мене на це йде зазвичай 3 повторення ситуації, щоб на 4-й бути у всеозброєнні))

Будьте здорові!