Позитивний настрій дуже важливий, адже саме ви транслюєте його своїм дітям, створюєте емоційний фон у сім’ї. Але бути матір’ю — важка праця, що потребує чимало сил та нервів. Як подолати постійну пригніченість? Необхідно вчитися радіти. Так, саме вчитися, бо людський мозок негативну інформацію сприймає як важливішу, і тому неприємні думки витісняють радісні.

Спершу виконайте просту вправу. Увечері візьміть аркуш паперу та напишіть усе погане, неприємне, що сталося з вами за день. Відкладіть. Тепер візьміть інший аркуш і запишіть усе приємне та добре, що сталося за день.

Тепер проаналізуйте результати. У вас надмірний рівень стресу та втоми, якщо:

  •        «поганого» значно більше, ніж «доброго»;
  •        було важко згадати, що сталося за день;
  •        «добрих» подій менше трьох;
  •        було неприємно виконувати це завдання.

Щоб позитивні, добрі думки переважали

  1.     Припиніть читати новини. Зовсім! Зважаючи на властивість мозку звертати увагу передусім на загрози, ньюсмейкери добирають найбільш жахливі події, і у гонитві за аудиторією тиснуть на наші емоції якнайсильніше. Тож налаштуйте інтернет так, щоб не бачити новин, а телевізор краще взагалі не вмикати.
  2.     Уникайте «токсичних» людей. Чи є в оточенні людина, яка весь час сердиться, лається, звертає увагу лише на погане? Уникайте таких, а якщо зустріч неминуча, обмежуйтеся короткими діловими фразами і тікайте за першого слушного приводу.
  3.     Переглядайте позитивне відео. Для перегляду обирайте комедії, передачі про науку чи світ природи із захопливими краєвидами.
  4.     Плануйте приємні для себе справи. Щодня у вас мають бути заплановані справи, що принесуть вам задоволення. І їх пріоритет не менший, ніж щоденна прогулянка з дитиною!
  5.     Кажіть добрі слова. Чоловік купив не ту каву, свекруха невдоволена кольором фіранок… Приводів безліч, але стежте, щоб у вашому лексиконі переважали добрі слова. І скажіть чоловікові не «От йолопе, знов не те купив!» а щире «Дякую, що згадав про каву, мені так приємно».
  6.     Займайтеся спортом. Хоча б десять хвилин на день — навіть це тонізує та поліпшує кровообіг. А якщо дитина саме у цей момент вчепиться у вас, залучіть до гімнастики її — це корисно.
  7.     Подорожуйте. Спочатку хоч у сусідній парк, потім до центру міста, потім у сусіднє місто. Важлива зміна «декорацій». А згодом наважтеся і на переліт!