У дитячому садочку малюк помітно вирізнявся своїми талантами з-поміж дітей. У три роки вже вивчив літери, виразно читав вірші напам’ять, легко запам’ятовував та переказував казки. У першому класі вчився на відмінно. А потім — усе це раптом змінилося…

Дитина припиняє вчитися, втрачає інтерес, цікавиться лише комп’ютерними іграми або дивиться телевізор і гуляє десь з однолітками. Чи зовсім не хоче йти до школи! Чому це відбувається? Наводимо кілька конкретних прикладів і порад.

Причина #1

У такому разі слід з’ясувати ситуацію. Наразі дійсно дуже жорстокі діти, прикладів достатньо, навіть у глобальній мережі. Як однолітки знущаються з однокласників та знімають це ще й на камеру, телефон, отримуючи задоволення від цього. Це страшно, але наші діти живуть поряд із цим, тому батьки мають бути присутніми в житті дитини. Разом можна розв’язати будь-яку ситуацію.

Причина #2

Спочатку варто перевірити інформацію, розпитати знайомих одноліток сина або дочки, чи дійсно це так. Часто учні брешуть з різних причин. Якщо учитель дійсно некомпетентний спеціаліст, то слід ужити заходів, закликати до обговорення інших батьків, директора.

Причина #3

Тут, звісно, необхідно оголосити догану батькам, адже вони не догледіли дитину, раніше нічого не робили, щоб вона навчалася краще, не займалися з нею. Можливо, малюкові просто необхідно було піти роком пізніше у перший клас, тоді й проблеми не виникали б. Зараз необхідно більше приділяти уваги дитині, займатися з нею особисто, окрім додаткових занять із викладачами. Напевне проблема психологічного характеру, десь на заняттях не дочув, посоромився перепитати, десь щось не вийшло, десь хтось насміхався з нього, а потім зовсім зникло бажання старатися навчатися.

Причина #4

Варто також перевірити інформацію, поспілкуватися в школі з учителями або з однокласниками. Дитина може зазнаватися, пишатися своєю успішністю, гордовито поводитися з усіма. Тут варто замислитися, як можна допомогти дитині схаменутися,  припинити зазнаватися та навчити знаходити спільну мову з однолітками.

Причина #5

Під цією фразою може приховуватися будь-яка проблема: від першого кохання дитини до вступу до інших субкультур чи пристрасті до наркотиків й алкогольної залежності. Тоді батьки також проґавили важливий момент. Вони, можливо, багато працювали, або вирішили, що дитина вже доросла, може розв’язувати свої проблеми самостійно. Бийте на сполох і приділяйте увагу своїй дитині, адже ви ризикуєте втратити її, як особистість.

 

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: