Як виміряти розум?

Питання зовсім не пусте. Адже багато батьків приходять за допомогою до психологів із проханням визначити, який інтелектуальний показник має їхня дитина. Напевно, це не страшно. Але… Уявіть: привели дитину до психолога, протестували, отримали якусь цифру й рівень. Наприклад, середній або навіть вище за середній. Або низький. І все.

Чи є можливість якось вплинути на інтелект дитини до народження?

Багато дослідників стурбовані саме цією проблемою. Наприклад, американські фізіологи й психологи довели, що інтелект дитини на 20 % залежить від того, якими були умови життя в материнській утробі. Учені пояснюють таку залежність тим, що склад їжі вагітних жінок відрізняється. Виявляється, є продукти, здатні вплинути на інтелект майбутньої дитини. Це жирні кислоти Омега-3, а також вітамін В4. Жирні кислоти містить  жирна риба, а вітамін В4 — яловичина, молочні продукти і яйця. І хоча подібні дослідження ще не завершено, не трапиться нічого поганого, якщо жінка вживатиме такі продукти під час вагітності.

Оскільки дослідження можливості впливу на інтелект майбутнього малюка ще до його народження поки тривають, можна сказати: якщо під час вагітності жінка вестиме здоровий спосіб життя й правильно харчуватиметься, це вже напевно не зашкодить інтелекту її малюка.

Як зрозуміти, чи має дитина потенціал?

Це зрозуміло відразу. Потенціал має кожна дитина, безперечно. Але кожен малюк талановитий по-своєму. Зовсім не обов’язково ліпити з малюка математика — можливо, він буде відмінним архітектором або журналістом. Не з усіх дітей виходять балерини або професійні музиканти. Як же розгледіти те, що потрібно саме вашому малюкові? Адже поки діти зовсім маленькі, їхні таланти або просто сильні сторони ще можуть не проявлятися.

Саме тому варто давати можливість дітям пробувати себе в різних напрямах. Не праві ті батьки, які заважають малюкові експериментувати: сьогодні пішов на танці, завтра на теніс, а післязавтра раптом захотів малювати. «Потрібно бути послідовним», «не можна кидати почату справу», «нічого стрибати із гуртка в гурток, потрібно чогось досягнути в чомусь одному» — приблизно так міркують мами й тата. Але як же тоді дитина відчує, у чому вона успішніша, що їй найбільше подобається робити, якщо не спробує хоча б кілька «опцій»?

Висновок: до певного моменту не заважайте дитині експериментувати. Саме тоді ви й зрозумієте, до чого вона більше схильна, що їй найбільше подобається робити. Звісно, тоді виявляться і здібності, той самий прихований потенціал.

Чому моя дитина не розумна?

На це питання відповіді немає. Тому що так говорити не можна — ані в присутності дитини, ані без неї. Так, можливо, малюк не хапає зірок з неба в математиці або в мовах. Можливо й таке, що вона повільно вчить вірші або розв’язує логічні задачки. Але це не означає її «нерозумність». Ваше ставлення до дитини як до людини з обмеженими здібностями може сильно нашкодити її розвитку.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: