Сльози, соплі, перекочування по підлозі, крики та вереск. Так-так, ми говоримо про істерику у дитини. Це може трапитися де завгодно, коли завгодно та з будь-якої причини. Головне для батьків — «бути у всеозброєнні» та «знати ворога в обличчя». Тож ознайомимось з 5-ма найбільш поширеними типами дитячої істерики.

«Поранений дракон»

Навіть якщо ви не мати драконів, ви однаково його знаєте. Від маленької подряпини дитина може впасти в істерику. Що вже казати про збиті коліна?

Як діяти? Спокійно запитайте, що і де болить, як і об що дитина вдарилася/подряпалася. Оцініть ризики і небезпеку, якщо бачили цей момент. За необхідності  зверніться до травмпункту.

«Провісник бурі»

Ви мирно сиділи за ноутбуком, дитина підійшла до вас з іграшкою, а ви у відповідь: «Почекай 5 хвилин, мама зайнята». Ви не звернули належної уваги — це справжній стрес. І ось, за тим виразом, що за секунду з’явився на обличчі вашого янголятка, стає зрозуміло — зараз «увімкнуться сирени».

Як діяти? Не відмахуйтеся від дитини, коли вона до вас звертається. Так, часто це не життєво важливі питання, але 3-річній дитині це важко зрозуміти. Тож якщо ви зайняті, спробуйте це пояснити. Не просто «Мама зараз не може», а Мама зараз не може, тому що…».

«Підманула, підвела…»

Це найпоширеніший тип дитячої істерики. Щось пообіцяли, але не виконали. Дитина нафантазувала веселощі на ніч, а ви відправили її спати. Її очікування не виправдались. Що, погодьтеся, не дуже приємно навіть для дорослого. Тому і не дивно, що у дитини зі ще не сформованою емоційною стійкістю, розпочинається істерика.

Як діяти? Іноді — просто перетерпіти це. Не обіцяйте того, чого не можете виконати. Частіше говоріть із дитиною про світ її емоцій. Допоможе вам у цьому книга Марії Малихіної «Дитина у світі емоцій».

«А в мене лапки…»

Якщо одразу щось не вийшло — істерика. Вона може супроводжуватися остаточним руйнуванням вежі з конструктора, який ніяк не вдавалося зібрати до кінця. Пластилін, з якого не вдалося зліпити ведмедика, перетворюється на різнокольорову грудку. Все це рясно поливається найгіркішими сльозами.

Як діяти? Навчайте дитину, що не завжди все має виходити з першого разу. Часом необхідно докласти неабияких зусиль. Чудово допомагає казкотерапія. Практичні рекомендації ви знайдете у нашому відео.


«Я втомився, я йду»

Ваше втомлене янголятко лежить на підлозі посеред торгівельного центру і відмовляється взагалі куди-небуть йти. Ви беззахисно спостерігаєте за всією ситуацією і бажаєте лише одного — лягти поруч і також влаштувати істерику.

Як діяти? Необхідно реально оцінювати сили дитини, адже вона дійсно може перевтомитися. Краще вчасно зафіксувати цей момент та швиденько дістатися дому, там перекатуватися по підлозі хоча б чистіше.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: