Як добре не тільки читати й переглядати улюблені казки, але й грати в них за допомогою персонажів, яких можна самостійно оживити. Для цього грайте в театр! Пропоную ознайомитися з найпростішими й найбільш неймовірними ідеями створення лялькового театру.

Ляльковий театр із макулатури

З порваних книг і старих журналів виріжте картинки, на яких зображені, наприклад, діти, будиночки, дерева, продукти, машини й дорожні знаки, тварини, галявинка із квітами. Фігурки дитинок зробіть на підставці у вигляді ковпачка на палець, а всі великі вирізки прикріпіть до картонної підставки у вигляді трикутника із загнутим кутом. Для сцени виріжте прямокутник з картону, складіть його навпіл і на одну з половинок приклейте фон. Деталі, вирізані з тоненьких сторінок, ущільніть більш твердим папером.

Театр тіней

Якщо раптом порвалася книжка-панорамка, не засмучуйтеся, з відірваних деталей зробіть театр тіней. Задню частину книжки перетворіть на декорації (там дуже чіткі контури будиночків і дерев). До картону із зображенням героїв або предметів прикріпіть палички за допомогою скотча. Як екран використовуйте напівпрозору тканину або скло, щільно прикрите калькою. Світло прикріпіть зверху, так, щоб не було видно тіні актора. Театр тіней також можна показувати й за допомогою рук, розташованих між джерелом світла й сценою.

Ляльковий театр на сірникових коробочках

Обклейте сірникові коробки білим папером, а потім наклейте на них паперові фігурки казкових персонажів. Використовуйте коробки як настільний ляльковий театр і як пальчиковий, якщо надягнете коробочки на пальці. Наклеювати героїв можна на ковпачки від фломастерів або губної помади, їх також зручно надягати на пальці.

Ляльковий театр на морських камінчиках

Спробуйте зробити лялькових героїв на морських камінчиках. Для роботи вам знадобляться: морські камінчики різної форми, акрилові фарби, пензлик, зубочистка, простий олівець і акриловий лак. Спочатку покрийте вимиті й обсохлі камінчики акриловою фарбою кольору слонячої кістки. Потім за допомогою простого олівця намалюйте героїв. Після чого розфарбуйте їх, зокрема дрібні деталі намалюйте за допомогою звичайної зубочистки. Коли все висохне, покрийте камінчики акриловим лаком. Коли лак висохне, можна починати виставу.

Ляльковий театр на прищіпках

Як сцену використовуйте картонну коробку, яку прикрасьте аплікаціями квіточок і травички. Зі старої книги виріжте героїв казки й наклейте їх на дерев’яні прищіпки. Під час вистави закріплюйте прищіпку з героєм на сцені або тримайте в руці. Героїв також можна малювати самим. Це цікаве заняття для малят. Декорації для казки (сонечко, хмаринки, травичку, гриби, дерева, квіточки) також можна закріпити на прищіпках і змінювати їх залежно від епізоду.

Ляльки для театру з ложок

Якщо попідруч матимете одноразові ложки, спробуйте перетворити їх на акторів. Для цього з пластиліну зробіть їм очі й ротики (хоча їх можна вирізати з кольорового паперу або намалювати), а волосся — з шерстяних ниток, приклеєних суперклеєм. Одяг для ляльок змайструйте зі шматочків тканини, поліетиленових пакетів і дитячих шкарпеток. Прикріпіть їх до ложок за допомогою стрічечок. Зав’яжіть їм бантики.

Лялька-рукавичка з м’якої іграшки

Якщо дитина не грає з м’якими іграшками, подаруйте їм друге життя — перетворіть їх на ляльки-рукавички для лялькового театру. Для цього зі звичайного полотна зшийте рукавичку (орієнтуючись на розмір своєї руки), потім відріжте від іграшки голову, верхні лапки, хвостик і пришийте їх до рукавички. Подбайте про яскравий одяг для нової іграшки.

Ляльки з рукавичок

Якщо у вас виявилися рукавички й рукавиці, у яких бракує пари, зшийте з них ляльок. Наприклад, зробіть поросятко. Для цього зшийте на рукавичці середній і підмізинний пальці. На згині цих двох пальців пришийте ґудзичок із двома дірочками й два маленькі чорні ґудзики — очі. На вказівному пальці й мізинці нашийте чорні копитця або просто позначте їх чорним фломастером. Залишилося надягти заготовку на руку й намітити, де пришити вушка й хвіст. Готову ляльку надягніть на руку, правильно загніть пальці й складайте веселі історії.

Ляльки для театру з кульок

Візьміть кульки різних кольорів, самоклейкий папір, двосторонній скотч, картон, креповий папір, шерстяні нитки, вату, клей, маркер, фломастери й ножиці. Надуйте кульки, а потім приклейте їм очі, носики, ротики. Волосся й вусики зробіть із ниток, щічки намалюйте фломастером, а дрібні деталі — маркером. Для закріплення декору з кольорового паперу й картону використовуйте двосторонній скотч. Тулуб змайструйте з крепового паперу, а потім прикріпіть іграшку до конуса з картону або паперової трубки або використовуйте підставки для кульок, це дуже зручно. Так кульки перетворяться на кота, зайчика, собачку, мишку, курча, жабеня, порося, принцесу й клоуна.

Театр із яєць

Вам знадобляться: яйця, мило, сода, шприц, акрилові фарби й гуаш, пензлики, двосторонній скотч, паєтки, папір для орігами, ґудзики. Яйця ретельно вимийте в мильно-содовому розчині. Із двох боків зробіть шилом невеликі отвори й видуйте білок і жовток у мисочку. За допомогою шприца знову ретельно вимийте яйце зсередини. Наприклад, щоб отримати левеня, пофарбуйте яйце жовтою гуашшю. Гриву й вуха зробіть із жовтого й жовтогарячого паперу для орігами, очі й носик — з паєток, вуса — з віника, а фломастером намалюйте ротик.

Ляльковий театр із усього, що є попідруч

Щоб зручно було тримати героїв у руках, прикріпіть паперові фігурки до паличок від морозива або трубочкам для коктейлю, а щоб вони стійко стояли — до картонних роликів від туалетного паперу або вставте їх у пластикові стаканчики, перевернені вверх дном. Потім можна висувати трубочку зі стаканчика й говорити: «Привіт! Я Марійка! Давай з тобою дружити!».

Пальчиковий театр

Міні-театр виготовити дуже просто! Намалюйте на пальцях різні мордочки й придумайте з ними історію. Така гра розважить і в дорозі, і в черзі, аби тільки попідруч мати кулькову ручку.