«Виховання в утробі матері, або розповідь про втрачені можливості», — це невелика брошура, написана на основі лекцій французької суспільної діячки та психолога Андре Бертин. Авторка доводить, що емоційний стан матері відіграє значну роль у формуванні плоду, розповідає, як важливо створювати навколо вагітної жінки сприятливі умови.

Андре Бертин розглядає чотири фактори.

1) Сенсорні здібності плода. Плід у матці до третього місяця вже має нервову систему, що стрімко розвивається, а далі набуває здатності розрізняти звуки, смаки. Наводяться приклади різних людей, які підсвідомо пам’ятали музику, що слухала мати під час вагітності, іноземну мову, яку вона чула, чи смак їжі, що вона їла. Також плід відчуває дотики, що дає змогу налагодити контакт з ним не тільки матері, але й батькові.

2) Емоційний слід. За теорією Андре Бертин емоційний слід — це своєрідні нашарування досвіду людини. Авторка навіть порівнює процес накопичення спогадів з гальванотехнікою: нібито інформація навколо плоду накопичується, як шари металу на виробі під час електрохімічного процесу.

3) Запис інформації на рівні клітин. Йдеться зовсім не про ДНК, а про емоційну інформацію, що нібито записується загадковим чином у клітинах майбутньої дитини. Андре Бертин стверджує, що елементарні частинки, складові молекули та навіть атома, здатні «записувати» інформацію, а кожна елементарна частина має свого психічного двійника.

4) Дія морфогенетичних полів. Це гіпотеза, що будь-яка думка чи почуття має свою довжину хвилі. Ці хвилі створюють стійке поле, що модулює психіку. Тому так важливе усвідомлене ставлення до плоду, бо вагітна жінка своїми думками структурує матерію.

Наприклад, авторка стверджує: якщо батьки зачали дитину у бурхливому інтимному акті після сварки, така дитина у дорослому віці буде розбещеною та надмірно агресивною. Саме тому важливо ставитися до процесу зачинання дитини з «правильними» емоціями.

Відгуки читачів та критика

Негативні та позитивні відгуки читачів поділяються приблизно порівну; якщо людина вперше в житті дізналася, що плід в утробі — це не просто купа клітин, а жива істота, яка чує та відчуває, ця брошура буде корисною.

Найбільше невдоволення в читачів викликає недостатня обґрунтованість деяких тверджень. Для 80-х років викладена у брошурі інформація була новою, але зараз існує багато літератури з пренатальної психології, де тему розкриту значно докладніше.

Також читайте: