Шановні батьки, якщо хочете, аби дитина змогла в майбутньому реалізувати себе і досягти успіхів, розвивайте її емоційний інтелект.

Мабуть, у кожного з вас є такий однокласник-двієчник, який досяг неймовірних успіхів у житті, та на противагу йому відмінник-заучка, який усе життя пливе за течією й особливих досягнень не має. Ситуація надто поширена. Пояснити її може рівень розвитку емоційного інтелекту.

Як визначити рівень розвитку інтелекту? Не існує тесту, що міг би допомогти це зробити. Але ви можете проаналізувати, як у вашої дитини розвинені певні вміння.

Розгляньмо кожне вміння окремо, зважаючи на те, як може мислити дитина.

Приблизно так уважає людина з гарним розвитком емоційного інтелекту. Вона впевнена, адекватно оцінює свої можливості. Якщо школяр надто сором’язливий і невеселий — це привід замислитися. Це означає, що людина не може розібратися в собі й своїх почуттях, причинах свого поганого настрою.

Якщо ваш малюк постійно на все скаржиться — це також може свідчити про низький рівень розвитку емоційного інтелекту. Навіть якщо за цілий день трапилося багато позитивних моментів, дитина може не помічати їх, а лише «бубніти», що щось «не так». Це пояснюється звичкою постійно відчувати негативні емоції, а скарги ніби допомагають дитині відчути якесь полегшення.

Навіть якщо дитина не промовляє схожих слів, але діє в різних ситуаціях упевнено, без метушні, то це свідчить про те, що вона вміє володіти своїми емоціями, а отже, зможе позбавлятися страхів, сумнівів, мотивувати себе. Це дуже важливе вміння для розвитку емоційного інтелекту.

Поспостерігайте за дитиною. Чи може вона створювати сама позитивний настрій незважаючи на обставини, або чи вміє бачити в певній події як негативні, так і позитивні сторони? Це є ще однією ознакою високого рівня емоційного інтелекту.

До цього вміння належать:

  • здатність визнавати й задовольняти потреби оточуючих, членів родини, друзів, сприймати емоції, помітні не тільки на обличчі людини, але й відчутні в її голосі, а також у художніх роботах;
  • уміння розрізняти справжні емоції від награних, нещирих; навички розв’язання конфліктних ситуацій.

 

Отже, якщо ви впевнені, що дитині варто підвищити емоційний інтелект, використайте вправи й ігри, проведіть бесіди, змініть свій образ життя. Якщо дитина вмітиме чітко розуміти себе, свої наміри, бажання, почуття, їй удасться ефективно взаємодіяти із зовнішнім світом, досягати поставленої мети та успіху.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: