Нашi книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

Фізкультура для малюків від 1,5 до 9 місяців

Звісно, вправи для немовляти відрізняються від тієї зарядки, що ви можете виконувати з однорічною дитиною. Нижче ми наводимо вправи, що можна використовувати приблизно з півторамісячного віку, поступово ускладнюючи їх та подовжуючи час зарядки. Краще супроводжувати рухи віршиками і примовками.

  1.     Покладіть малюка на спинку. Візьміть його за ручки і поперемінно згинайте в ліктях, притискаючи до плечей. Повторювати рухи можна 8–10 разів. Виконуючи вправу, дивіться малюкові в очі, посміхайтеся і розмовляйте з ним.
  2.     Малюк лежить на спині. Візьміть його за ніжки нижче литок, з’єднайте їх разом і піднімайте прямі ніжки вгору, щоб вони утворювали до тіла прямий кут. Повторювати рухи можна 4–5 разів.
  3.     Ця вправа схожа на дорослий «Велосипед»: 6–8 разів ви згинаєте поперемінно то одну, то другу ніжку малюка, імітуючи велосипедиста.
  4.     За допомогою цієї вправи ви будете вчити малюка сидіти. Початкове положення лежачи. Однією рукою притримуйте ніжки малюка, другою рукою злегка притримуйте малюка за одну руку, стимулюючи сісти. Потім допоможіть дитині лягти. Повторіть рухи 3–4 рази.
  5. Малюк лежить на спинці. Візьміть одну стопу двома руками й акуратно повертайте її, згинайте і розгинайте, потім те саме виконайте з другою стопою.

Малюк уже повзає, сидить і намагається ходити? Переходьте до більш складного комплексу вправ. Під час виконання промовляйте всі дії. Щоденна гімнастика може тривати від 7 до 15 хвилин.

  1.     Зігніть ніжки малюка і, притримуючи за гомілки, робіть колові рухи, то розводячи їх у сторони, то випрямляючи. Повторіть рухи 3–4 рази.
  2.     Початкове положення — сидячи. Візьміть малюка за ручки, розведіть їх у сторону, потім підніміть угору й опустіть. Повторіть рухи 6–8 разів. Цю вправу можна виконувати від 8 місяців.
  3.     Малюк лежить на спині й на прохання дорослого поперемінно піднімає то одну, то другу випрямлену ніжку. Дорослий уже не допомагає дитині. Можна ускладнити завдання і попросити дитину ногою торкнутися палички, що дорослий утримуватиме на доступній висоті. Повторюйте рухи 3–4 рази.
  4.     Малюк повинен ставати на ніжки з положення лежачи на животі, тримаючись руками за колечка. Дорослий дає дитині, яка лежить на животі, кільця, щоб та за них ухопилася. Потім дорослий підтягує малюка, щоб той став спочатку навколішки, а потім на ступні. Виконати вправу можна двічі-тричі. Завдяки цій вправі зміцнюються м’язи черевного поясу.
  5.     Малюк стоїть, а дорослий показує, як потрібно згинати і розгинати ручки перед собою, спочатку тримаючи малюка за руки і нібито виконуючи вправу за нього. Повторюйте 5–6 разів.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:

Зворотній дзвінокНажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!