Читайте відповіді на поширені запитання щодо дитячої йоги.

Сьогодні йога має безліч напрямів. Ті, що можна знайти у фітнес-клубі, доволі опосередковано стосуються індуїстських чи буддійських практик. Наголошено на фізичному вдосконаленні та досягненні психологічної рівноваги.

Коли можна починати займатися йогою?

Дитяча йога відрізняється від «дорослої». Вправи адаптовані таким чином, щоб не перенавантажити суглоби та м’язовий корсет, що тільки формуються. У дитячій йозі не повинно бути асан (тобто поз), що потенційно впливають на гормональну систему, зокрема Віпаріта Карані. Повноцінну дорослу йогу можна практикувати лише з 18 років! Але адаптовані методики дають змогу займатися у будь-якому віці. Є навіть «бебі-йога» для немовлят (звісно, у парі з мамою).

Наскільки йога корисна дітям?

Йога корисніша за традиційні види спорту, бо в ній відсутні змагання та порівняння дітей. Вона акцентує увагу на своєму тілі та внутрішньому стані, забезпечує гармонійний розвиток. Після занять поліпшуються кровообіг, осанка, розвивається гнучкість та координація рухів.

Чи не буде дитині нудно?

У традиційному уявленні йога пов’язана з медитаціями, самозаглибленням. Але дитячі тренери враховують вікові особливості дітей і відповідно коригують тривалість та порядок виконання вправ.

Чи є протипоказання?

Протипоказанням є будь-яка серйозна хвороба (особливо вади серця, пахові грижі, підвищений внутрішньочерепний тиск, онкології), загострення хронічних хвороб. Також не слід іти до зали у стані тривалого стресу. Незважаючи на релаксаційну частину, йога навантажує організм не менше, ніж інші види спорту.

Як обрати студію?

Якщо дитина має будь-які проблеми зі здоров’ям, повідомте тренерові. Він зможе порадити оптимальний напрям йоги.

Окрім відгуків батьків та спілкування з тренером зверніть увагу на вигляд дітей після заняття. Якщо вони усміхнені та задоволені — це ознака гарного тренера!