У столітті цифрових технологій, медіаграмотність є необхідним знанням, якого потрібно навчати дітей нарівні із іншими навичками. Це допоможе їм легко орієнтуватися у різноманітних медіа-ресурсах та розуміти цінність інформації, що вони отримують.

Для сучасних дітей існує безліч різноманітних джерел, зокрема традиційні ЗМІ (радіо, телебачення, газети та журнали). Але крім цього інформаційні повідомлення містять також:

  • відеороліки;
  • соціальні мережі;
  • меми;
  • відеоігри;
  • реклама та багато іншого.

Це все хтось створює, і це все має свою мету. Розуміння цієї мети і є основою медаграмотності.

Медіаграмотністі необхідно вчити дітей, тому що це…

1. Дає змогу мислити критично. Діти мають навчитися самостійно оцінювати різні комунікаційні засоби та визначати, наскільки поданий у них матеріал відповідає реальності, якою є основна ідея повідомлення. Необхідно допомогти дитині правильно збирати інформацію для формування власної думки на основі здобутих нею фактів.

2. Допомагає споживати інформацію розумно.  Медіаграмотність формулює навичку визначати, чи дійсно певне повідомлення заслуговує на довіру.

3. Навчає розпізнавати думку автора. Якщо дитина розуміє та приймає чужу точку зору, це допомагає їй поважати інші погляди, які можуть різнитися з її власними.

4. Допомагає відповідально створювати медіаповідомлення. Запорукою ефективної комунікації є визнання власної думки та оцінювання, що і як ви говорите, розуміння, що кожне повідомлення може впливати на іншу людину по-різному.

5. Дає змогу усвідомлювати роль медіа у нашій культурі. Плітки про знаменитих людей на обкладинках глянцевих журналів та комічні меми — це все засоби, що формують погляд дитини на світ та змушують мислити певним чином.

6. Навчає розуміти ідею та мету автора. Повідомлення є інформативним, чи, може, автор намагається змінити думку та навіть агітує до якихось дій? Якщо дитина точно розуміє мету певного посилання, вона може зробити правильний та усвідомлений вибір. Коли ж ні, медійний вплив може призводити до неочікуваних наслідків.

З-поміж безлічі інформаційних джерел дитина може заблукати. Тому правильне навчання медіаграмотності допоможе не тільки уникнути негативного впливу ЗМІ та Інтернету на свідомість дитини, але і сприятиме її зростанню як людини, яка поважає оточених, має власну думку та не потрапить у пастки медіа-простору.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: