Нашi книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

Міфи та правда про гостроту зору дітей

Будь-яка матуся знає, як важко відірвати дитину від мультфільму або гри на планшеті, і хвилюється за здоров’я її очей. І коли виявляється, що у трирічної крихітки гострота зору становить 70 % порівняно з дорослим, батьки починають панікувати, хапатися за дорогі процедури, які їм пропонують… Чому не варто цього робити?

Зір людини формується протягом перших 6–7 років життя. При народженні він у нормі становить лише 2 % від показників здорової дорослої людини! Немовля розрізняє світло й тінь, але ще не бачить чітко і не може фокусувати оченята в одній точці.

Уперше зір дитини перевіряють у пологовому будинку. Якщо відхилень не виявлено, наступна перевірка відбувається через 3 місяці, коли малюк уже може ненадовго концентрувати зір на обличчі матері.

Рамкова гострота зору:

  •        3-й місяць — 5–10 %
  •        6-й місяць — 10–30 %
  •        1 рік — 30–60 %
  •        2 роки — 40–70 %
  •        3 роки — 60–90 %
  •        4 роки — 70–100 %
  •        5 років — 80–100 %
  •        7 років — 90–120 %
  •        8–15 років — 90–150 %

Дитяча далекозорість є типовим явищем і зазвичай з роками минає, натомість короткозорість, на жаль, може виникнути у будь-якому віці. Для немовлят тривожний симптом — відсутність активного інтересу до навколишнього світу; можливо, дитина його просто не бачить.

У дошкільному віці варто перевірити зір дитини, якщо ви помітили, що вона схильна надто близько підносити до обличчя книжку чи сильно присувається до телевізора.

А що ж робити з гаджетами? Справа не в екрані як такому, а у його близькому розташуванні. Протягом тисяч років зір людини пристосувався 80 % часу дивитися в далечінь (відстань понад 5 метрів), і лише 20 % часу напружуватися для фокусування на близькій відстані. І тільки останні півтори сотні років співвідношення змінилося. Нині близько 80 % часу припадає саме на фокусування на близьких предметах, що перенавантажує м’язи ока.

Саме тому в дошкільному віці на справи на зразок читання чи перегляду мультиків варто відводити не більше 30 хвилин, а потім робити перерву з гімнастикою.

Зворотній дзвінокНажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!