Батьки, які віддають дитину в садок, повинні відповідально підготуватися до цієї події. Необхідно оцінити готовність малюка до такого кроку за кількома показниками. Важливо звернути увагу на здоров’я, психологічний розвиток, особливості характеру і ставлення дитини до світу в цілому.Чи готовий ваш малюк до дитячого садочка?

  • Дитина залюбки спілкується з незнайомими дітьми на дитячому майданчику.
  • Залишається спокійно без матері з бабусею та іншими людьми.
  • Знає своє ім’я, може, хоча б трохи спілкуватися.
  • Уміє одягнути самостійно, хоча б деякі речі та взутися.
  • Проявляє інтерес до дитячого садочка, коли проходить з батьками поряд із ним.

Але, навіть, якщо на всі питання ви відповіли «так», усе одне, адаптація до дитячого садочка зі сльозами та частими захворюваннями неминуча. Тому подумайте, чи потрібен вашій дитині дитячий садок. Є певна категорія матусь та психологів, які не радять вести дітей до дитячого садка. «Домашнє виховання» підійде дітям, які так і не змогли звикнути до «дитсадкових» умов. Деякі діти настільки протестують проти дитячого садочка, що припиняють їсти, розмовляти та навіть ходити до туалету. Таких дітей, звісно, краще залишити вдома, або спробувати повести до приватного дитячого садочка.

Уперше до дитсадка!

Ті діти, які зростають у великих сім’ях зі старшими братами та сестрами, зазвичай, частіше мають справу з усілякими вірусами. У них виробляється імунітет на різні захворювання. Такі малюки значно швидше адаптуються до нових умов і не так часто хворіють, як їхні однолітки, які ведуть ізольований спосіб життя.

Найважче відвідувати дитячі садки дітям з усілякими симптомами алергії. У нашій країні існують приватні садочки, де батьки можуть вибирати меню для своєї дитини. А загалом у всіх дитячих дошкільних установах дітей годують за загальними правилами. Єдине, на що можуть розраховувати батьки алергіка, так це на обмеження у споживанні цитрусових фруктів або хліба.

Раціон харчування в дитячих садах затверджений верхніми інстанціями та розроблений з метою мінімізації споживання з їжею різноманітних бактерій. Найчастіше така їжа важко перетравлюються, особливо в молодших групах.

10_31

Малюк за відсутності мами

Швидше адаптуються до нової атмосфери ті діти, які можуть спокійно жити без мами. Такий період настає для кожної дитини в різний час. Один залюбки біжить до садочка в 1,5 року, іншого не загониш до групи і в 5 років. Процес зливання з колективом активніший у дітей, які мали досвід спілкування зі своїми однолітками раніше і знають, яку модель соціальної взаємодії застосувати. У дитячому садку комфортніше тим дітям, які здатні відкрито висловлювати свої бажання, а не стримувати їх, намагаючись перетерпіти.

Через значну кількість дітей у групі, вихователі часом не мають можливості індивідуального підходу до кожної дитини.

Дітям, які не мають братів і сестер у сім’ї, часто важко звикнутися з думкою, що вони тепер не є «центром уваги» для дорослих. У садочку великий дитячий колектив, є свій строгий конкретний режим, якому повинні коритися всі без винятку. Кожна дитина реагує на це по-своєму, зважаючи знову ж таки на попередній досвід. Якщо вдома її навчили підкорятися певному розпорядку дня, то і в садку життя «по годинах» не спричинить негативної реакції.

Як допомогти дитині адаптуватися у дитячому садочку?

 Заздалегідь привчайте дитину прокидатися рано та хоча б приблизно дотримуйте режиму дня.

– Розповідайте дитині про садочок задовго до того, як їй потрібно туди йти, показуйте відео, картинки, читайте про садок казки та переглядайте мультики. «У садочку весело, багато діток, там танцюють, співають, малюють, граються на вулиці. Ти там матимеш свій стілець, ліжечко, свою шафу. У мами на роботі такого немає!» Створюйте позитивний образ дитячого садочка.

 Гуляйте на території дитячого садочка, аби дитина швидше звикла до нових умов.

У перші дні запропонуйте малюкові взяти з собою свого «друга» — улюблену іграшку, щоб показати життя в дитячому садочку. Так процес звикання мине значно легше.

shutterstock_391226935

Ніколи не вмовляйте по півгодини дитину в роздягальні, це лише погіршить ситуацію, малюк почне маніпулювати вами, нікуди не пускатиме та ще голосніше кричатиме. Переодягнули, передали вихователеві, двері зачинили та пішли собі! Пішли, не стримуючи сльози та хапаючись за серце, чим швидше ви зможете спокійно відпустити дитину від себе, саме відпустити подумки, із гарним настроєм, тим швидше хлопчик чи дівчинка припинить голосити і охоче відвідуватиме дитячій садочок.

Для підготовки дитини до садка потрібно докласти певних зусиль. Для початку потрібно звільнитися від почуття провини та тривоги. Не потрібно передавати негативні емоції малюкові. Він відчуває ваш настрій і боятиметься. Будьте спокійними та впевненими за свою дитину, і тоді процес адаптації мине якнайкраще.