Підліткова невизначеність і запальність спричиняють багатьох помилок. «Новий стандарт освіти» не пропонує боротися з цим станом, адже перехідний вік є природньою ланкою від дитинства до зрілості. Та визначені в новій концепції навички окреслюють саме ті прагнення, що мають більшість підлітків. Школа буде намагатися надати дітям те, чого їм дійсно бракує в певному віці. Ми, батьки, повинні теж узяти в цьому участь. Щоб виховати ці навички в дитини, дізнаймося спершу, що саме вимагає від учнів базової школи «Новий стандарт».

Що хочуть відчувати підлітки? Усі ми хочемо бути корисними, прагнемо до справедливості. У дітей у перехідному віці ці відчуття значно загострені. За новим стандартом навчання школа надасть дитині це відчуття. Учень має усвідомлювати відповідальність за дії, цінувати рівність і запобігати дискримінації. Виховуйте дітей правильно, не давайте їм засумніватися у чомусь. Зверніться до посібників «4Mamas»: «Велика книга батьківських секретів» — і ви знатимете, чи правильно ви поводитеся з дитиною, чи не мають ваші дії негативного впливу.

Мислення підлітка. Ідеальний учень за «Новим стандартом» розуміє, що є різні шляхи для досягнення мети, долає перешкоди, знаходить вихід із будь-яких ситуацій, осмислює суспільні й природні явища, потребує постійного читання. Здебільшого, досягти цього ідеалу підліткам заважають надмірна збудливість і ворожість, агресія до дорослих. Краще зрозуміти дитячу злість допоможе книга «Агресивна дитина». Завдяки цій книзі ви навчите дитину «злитися правильно», а отже, володіти своїми емоціями — надзвичайно важливим умінням для дорослого життя, завдяки якому дитина легко переживатиме життєві негаразди.

Активне життя підлітка. За «Новим стандартом» учень базової школи займатиметься спортом, братиме участь у туристичних мандрівках, буде осмислювати і пропонувати рішення для розв’язання екологічних і суспільних проблем, виявлятиме свої таланти, шанобливо ставитиметься до традицій. Звісно, виховання відповідних чеснот повинне бути змалку. Нерідко підліткам проявляти себе заважає зайва сором’язливість. Наявність описаних вище якостей сприяє розвитку комунікабельності та вмінню спілкуватися.

Усі окреслені в документі орієнтири передбачають, що їхнє виховання відбуватиметься поступово і системно. Починайте готувати дитину до засвоєння цих якостей не одразу після її вступу до середньої школи, а ще задовго до початку шкільного життя. Адже як школа не намагалася б, проте без активного впливу батьків сформулювати «нового» учня буде надто складно.