Введення прикорму завжди відчувається як перехід на новий рівень розвитку і дорослішання дитини. Зовсім недавно карапуз не знав нічого, крім маминих грудей, а тепер він, як дорослий, сидить у своєму стільчику і пробує з ложечки нову їжу. Овочевий прикорм: основні правила 1. Починати вводити овочі в раціон малюка потрібно з монокомпонентного пюре. Спочатку малюк пробує всі рекомендовані для його віку овочі окремо, і тільки потім варто давати пюре, що складається з декількох овочів.

2. Кращий варіант, якщо перший прикорм складатиметься з кабачка або брокколі. Потім поступово можна вводити гарбуз, моркву, кольрабі, картопля.

3. Зазвичай прикорм вводять за стандартною схемою: починають з 1 чайної ложечки і доводять щоденну порцію до 50 грамів, але якщо малюк відмовляється —відкладаємо прикорм на тиждень і пробуємо знову або змінюємо продукт.

4. Солити або підсолоджувати овочеві пюре для дитини не варто. Дорослим, чиї смакові пристрасті вже сформувалися, несолоне овочеві пюре здаються неймовірною гидотою, але малюк, якому поки немає з чим порівнювати, сприймає такий смак зовсім інакше. Для дитини важливо спробувати «чисті» смаки продуктів.

5. Якщо ви плануєте купувати пюре заводського виробництва – уважно читайте склад. Крім овоча і води в баночці нічого не повинно бути.

6. Овочеве пюре можна без зусиль приготувати вдома.

Пюре з кабачків

Кабачок очищаємо від шкірки і насіння і нарізаємо кільцями. Кілька кілець поміщаємо в чашу пароварки (якщо немає пароварки, варити просто у воді або зробити пароварку з каструлі з киплячою водою і сита, встановленого зверху). Кабачок вариться дуже швидко – через 7-10 хвилин він готовий. Перетерти варений кабачок до однорідного стану не просто, оскільки овоч цей дуже волокнистий. Щоб пюре вийшло однорідним і повітряним, можна скористатися блендером, а потім пропустити всю масу через дрібне сито. Остуджувати пюре краще в холодильнику — це знижує ризик розмноження бактерій в посуді з пюре, адже на домашній кухні неможливо дотримати стерильність. У холодильнику таке пюре зберігається до 4 днів, розігрівати його потрібно порційно. У розігріту порцію прикорму можна додати зціджене грудне молоко.

Пюре з капусти, броколі і картоплі

Відварюємо 1 картоплину і кілька суцвіть броколі (можна відварити на пару). У пропорційному відношенні картоплі повинно бути менше, ніж брокколі, оскільки вона важко засвоюється організмом. Подрібнюємо варені овочі блендером або протираємо через сито, додавши при цьому трохи овочевого бульйону. Після охолодження пюре можна давати малюкові.

Пюре для немовлят з індички

М’ясне пюре для немовлят є важливим елементом харчування, так як наділяє організм необхідними вітамінами і мікроелементами. Пюре з індички можна давати дітям з восьми місяців.

Необхідні інгредієнти:

  • 100 г філе індички;
  • 90-100 мл чистої фільтрованої води.

Спосіб приготування:

М’ясне пюре з індички найкраще готувати з допомогою пароварки або мультиварки. Якщо м’ясо готується в пароварці, то його потрібно викласти в чашу і поставити режим приготування на 35-40 хвилин (залежно від розміру шматка). Готове м’ясо трохи охолодити і розрізати на шматки. Шматочки викласти в чашу або миску і пропюрировать блендером до однорідної консистенції, підливаючи в процесі подрібнення трохи теплої води. Пюре для немовлят з індички можна зробити більш густої або рідкої консистенції залежно від кількості доданої води.

Пюре для немовлят з цвітної капусти та моркви

Цвітна капуста відмінно засвоюється дитячим організмом, тому цей овоч є одним з перших, які вводять в дитячий прикорм. Для того щоб пюре вийшло ще смачніше і корисніше, в нього можна додати моркву.

Необхідні інгредієнти:

  • 145-150 г цвітної капусти;
  • 1 невелика морквина;
  • 1,5-2 чашки води;
  • 5 мл соняшникової або оливкової олії;
  • сіль – 1-2 г (але краще не додавати).

Спосіб приготування:

Фільтровану воду наливаємо в каструльку і ставимо на вогонь. Моркву чистимо, ретельно промиваємо, нарізаємо кружечками і кидаємо в киплячу воду. Капусту розбираємо на суцвіття, промиваємо і кидаємо до майже звареної моркви. Варимо овочі ще 10-12 хвилин. Як тільки овочі зваряться, знімаємо каструлю з плити і трохи даємо охолонути. Вода повинна ледве покривати овочі. Вміст подрібнити блендером до пюреобразного стану. Додати в пюре трохи олії і ретельно перемішати.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: