Нашi книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

Пізня дитина: зважуватися чи ні?

Можливо, у жінки вже є діти від першого шлюбу, але так склалося, що вона знайшла щастя з іншим чоловіком і прагне мати від нього спільну дитину. А може, стрімка кар’єра талановитої дівчини не залишала достатньо часу для особистого життя, і воно налагодилося вже на четвертому десятку років… Але лікарі-гінекологи суворо кажуть, що народжувати після 35 років — великий ризик! Та й суспільна думка неодностайна. З’ясуймо, які загрози справді чекають на «пізню матусю», а що є міфами з минулого.

Фізіологія

Спершу обговоримо таку проблему, як ризик виникнення патологій. Так, він справді зростає через те, що до 35 років чимало жінок уже мають одну-дві хронічні хвороби та перенесли певну кількість захворювань. Вживання алкоголю, куріння також не додає здоров’я. Нарешті, в організмі до 40 років відбуваються вікові зміни, наприклад, втрата еластичності тканин, зниження тонусу м’язів.

На щастя, ми живемо у ХХІ сторіччі, і тому нам є що протиставити часу.

ü Потрібно зробити повне обстеження організму (диспансеризацію).

ü Зараз є чимало методів, що дають змогу виявити проблеми на ранніх стадіях вагітності: це не тільки УЗД, але й проби на ворсини хоріона, амніоцентез, аналіз сироватки крові на наявність альфафетапротеїну тощо.

Якщо жінка на момент планування дитини здорова і протягом усього терміну вагітності стежить за здоров’ям та станом, то це є найкращим базисом для народження здорової дитини. Варто також знайти на період вагітності лікаря, налаштованого позитивно та який підтримуватиме психологічно.

Завдяки жіночим гормонам під час вагітності майбутня мама наче молодшає, розквітає. Є навіть дослідження, що свідчать: пізні пологи корисні організму, відсувають старіння; за американським дослідженням, серед зрілих матусь більше тих, хто дожив до 90 років.

Психологія

Соціальна зрілість сучасної людини настає пізніше, ніж будь-коли, бо складна структура нинішнього суспільства вимагає довго вчитися. Водночас відсувається й психологічна готовність до материнства. У 20 років дівчатка прагнуть відвідувати дискотеки, навчатися, жити для себе, а ті, хто все ж таки наважуються народити дитину, зазвичай не уявляють, яка це насправді важка справа — ростити маленьку людину. Істинна, відповідальна готовність до материнства у жінок зараз відсунулася до 26 років і «старішає» далі.

Саме в цьому є перевага зрілої матусі! Чимало пишеться про те, що пізні діти талановитіші, але це пов’язано з тим, що батьки уміліші. Вони знають життя, мають фінансову незалежність, що дає змогу більше вкладатися в розвиток здібностей малюка.

Зрілі татусі часто беруть активнішу участь у вихованні, що також позитивно впливає на сімейну атмосферу.

Компенсація вікових особливостей

Зазвичай з віком коло спілкування звужується: друзі молодості вже мають свої сім’ї та зайняті щоденними клопотами, або роз’їхалися по різних країнах, а на підтримку нових знайомств бракує часу. Через таку соціальну віддаленість дитина може бути тривожнішою за однолітків. Діти молодих батьків сильніше занурені у соціальну активність, і через це почуваються упевненішими та вправнішими.

Тому матусям незалежно від віку психологи радять вести активне соціальне життя, частіше спілкуватися з подругами.

Варто зазначити, що пізні діти зазвичай дисциплінованіші та старанніші, тому швидше звикають до шкільного режиму, досягають успіхів у навчанні.

Майбутні перспективи

Деяких матусь у віці від 35 років лякає думка, як вони виглядатимуть поруч зі своєю дитиною через 10–15 років. Але насправді це останнє, що має турбувати! Пам’ятаєте, вище ми казали, що вікові норми відсуваються? Молодість також. Варто взяти приклад з таких зіркових мам, як Моніка Белуччі, яка першу доньку народила у 39 років, а другу взагалі у 45; Ніколь Кідман стала матусею у 40 років, а Холлі Беррі та Сальма Хайєк — у 41 рік! Не вважаєте себе красунею голлівудського рівня? Дарма! Немає нічого чарівнішого, ніж щаслива жінка з дитиною — у будь-якому віці.

Зворотній дзвінокНажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!