З минулого року ми отримали можливість більше подорожувати завдяки безвізу, а на 1000 українців припадає понад 200 автомобілів. Тому поговоримо про особливості подорожі з дитиною.

З якого віку можна брати дитину в поїздку тривалістю доба та більше? За необхідності — у будь-якому, але медики радять почекати хоча б до трьох місяців, коли немовля вже матиме відносно усталений режим дня та зміцніє достатньо, щоб без ризику переносити контакти зі здоровими сторонніми людьми (через відсутність імунітету в ранньому віці маляті можуть зашкодити бактерії, які не є загрозою для дорослих).

Найкращий транспорт для подорожей з дітьми — власний автомобіль, бо ви маєте змогу самостійно вирішувати, де зупинитися та скільки перепочити; можете взяти з собою більше багажу та краще стежити за гігієною.

Що варто мати в автомобілі?

ü Дитяче автокрісло. Ми вже публікували докладну статтю про конструкції дитячих автокрісел. Додаємо лише, що у спеціальному сидінні малята краще сплять у дорозі, що зберігає нерви їм та їхнім батькам.

ü Органайзер, що чіпляється на спинку переднього сидіння. У його кишенях зручно тримати необхідні дрібнички на зразок вологих серветок, пляшки-непроливайки з водою, блокнота.

ü Дорожній горщик. Можна звичайний, а для тривалої подорожі краще спеціальний, зі змінними касетами, що зручно складається. Ця річ дасть змогу уникнути негігієнічних туалетів на заправках чи взагалі на узбіччі.

ü Слінг. Навіть якщо ви ним не користуєтеся зазвичай, захопіть цю річ для дитини віком до 1,5 років. Він компактний та дасть змогу швидко піти кудись з дитиною, не залишаючи її саму в машині. Найкращі моделі — з кільцями та слінг-шарф.

ü Сумка-холодильник. Вона дасть змогу підтримати в дорозі звичний раціон харчування, з йогуртами та сумішами. Вводити нову їжу в дорозі не варто, більшість малят реагують на це негативно.

І ще одна порада: оскільки зміна води може спричинити раптовий шлунковий розлад, запасіться в дорогу звичною для маляти водою.