Навіщо потрібна школа? «Щоб здобувати знання!» — відповідь більшості з нас, і цей варіант неправильний.  Школа перш за все формує характер особистості, розкриває індивідуальні здібності кожного. Саме для реалізації цієї мети була сформована нова концепція навчання «Нова українська школа: основи стандарту освіти». Ви більше не будете скаржитись, що навчання у школі не відповідає віковому розвитку, адже за новим стандартом шкільна освіта більше не передбачає механічного запам’ятовування матеріалу заради того, щоб отримати оцінку й забути. За новою програмою навчання спрямоване на розуміння дітьми уроку і на формування необхідних компетенцій для успішної адаптації в суспільстві.

Проект «4Mamas» розробляє спеціальні посібники для батьків та дітей, що допоможуть підготувати дитину до «нової» школи і знайти своє місце в суспільстві. Також незамінними стануть зошити із серії «Перший тренінг» («Допомагайка», «Дружилка», «Хвалилка», «Хоробрилка»), адже завдання в них спрямовані на виховання упевненості й комунікабельності — одних з найважливіших умінь для досягнення успіху в житті.

 

Коли варто придбати книжки? Починайте підготовку дитини до школи за 2–3 роки до початку навчання, але себе готуйте значно раніше. «4Mamas» має книги для батьків немовлят і дошкільників. Розгляньмо почергово, що це за книги і які навички відповідно до нового стандарту навчання вони допоможуть сформувати  на етапі підготовки до школи та в період здобуття початкової освіти.

Що має відчувати малюк? Людина — це особистість, індивідуальність. Саме так і потрібно ставитися до дитини від самого її народження. Люблячі батьки навряд чи матимуть якісь питання з цього приводу, але іноді втома, депресія можуть завести їх у глухий кут. Книги «Дитина народилася», «Як стати хорошою мамою» і «Тайм-менеджмент для мам, или как все успеть» стануть першими помічниками у вихованні. Прочитайте їх — і ви допоможете дитині навчитися відчувати власну цінність, сприймати оточуючих, знаходити спільну мову з ними. Це базові навички для адаптації в суспільстві.

Як повинен мислити дошкільник? Уже в 3–4-річному віці дитина має вміти формулювати мету і досягати її. Тоді в майбутньому шкільному житті вона швидше зможе розв’язувати складні завдання, розумітиме їхню суть і усвідомлено сприйматиме навчальний матеріал. Навчайте в ігровій формі. Навчіть дитину організовувати гру, планувати дії чи умови гри. А також посилюйте дитячий інтерес до навколишнього світу, мрійте і фантазуйте разом. Розвинути дитячу допитливість, пробудити інтерес до книг і до довкілля допоможуть посібники: «Зооквест» та «Лісовий квест», «Учимся общаться. Теория и практика эффективного взаимодействия родителей и детей».

Як дитина повинна поводитися? Новий стандарт освіти передбачає наявність у дошкільнят гігієнічних навичок, правильної поведінки у грі, серед дітей і дорослих, самостійної роботи і групової, тобто всіх необхідних умінь для успішного співіснування в колективі. Чудовим помічником стане набір плакатів «Я сам». Дитини повинна мати елементарні знання про навколишній світ і двайливе ставлення до природи. Знадобляться книги «Правила безпечної поведінки вдома (на вулиці, на дорогах, під час відпочинку)».

Посібники «4Mamas» мають на меті допомогти батькам підготувати малюка до «нової» школи, виховати всі необхідні навички. Для загального розуміння дитячої психології радимо прочитати книги серії «Мені 1 (2, 3, 4, 5, 6) років», «Школа навиворіт» та зошит «Підготовка до школи 5+».