Дитина не хоче прибирати іграшки — мабуть, кожна матуся стикалася з цією проблемою. Замість нудних умовлянь чи суворих вимог пропонуємо ігровий спосіб, що дасть змогу водночас і прибрати, і потренувати математичні навички.

Спочатку поясніть чи нагадайте дитині, що дві речі, які доповнюють одна одну, називають парою. Запропонуйте знайти та скласти у певному місці такі парні — шкарпетки, взуття.

Далі запропонуйте дитині — ні, поки що не прибрати, а згрупувати речі. Для цієї гри важливе вміти знаходити спільні якості предметів. Групуйте їх за сферою використання: одяг, іграшки, канцтовари, друковані видання.

Речі у кожній групі розсортуйте на підгрупи. Так, одяг розподіліть на футболки, штани, светрики; іграшки — на конструктори, ляльки, машинки тощо. Окремо складіть розмальовки, журнали, книжки, ігрові картки, енциклопедії.

Тепер настала черга математики! Запропонуйте дитині підрахувати, скільки підгруп ви назбирали. Якщо малюк ще не засвоїв лічбу, стежте, щоб підгруп було не більше, ніж пальців на руках.

Коли цей етап буде засвоєний, ускладніть завдання: тепер речі в підгрупах слід розкласти за певними параметрами. Ляльок вишикувати за зростом, одяг скласти за кольором, машинки — за кольором, розміром або призначенням, книжки — за товщиною чи розміром… варіантів можна вигадати безліч! Звісно, розкладати речі потрібно на їхніх місцях на поличках. Наостанок запропонуйте дитині підрахувати, скільки предметів виявилося в кожній групі.

Якщо у вас двоє чи більше дітей з невеликою різницею у віці — ще краще! Улаштуйте змагання: хто швидше розсортує речі та підрахує їхню кількість. Результати «турніру» зазначайте, краще крейдою на дошці.

Іноді можна розкладати речі на групи за різним параметром, тоді їхня кількість у підгрупах буде змінюватися.

Так ви отримаєте через гру порядок у кімнаті. А малюка можна нагородити наприкінці символічним призом — наприклад, «чарівним» яблучком!