З початком занять у школі у вашої дитини можуть проявлятися внутрішні психологічні проблеми. Якщо на них не звертати уваги, то це може перетворитися на психічні розлади. На жаль, розпочатий навчальний процес може дати вашому синові чи донці не лише нові знання, гарні враження та емоції, але й забезпечити новими неприємностями.

До чого можуть призвести проблеми в школі?

Шкільні проблеми можуть спровокувати у вашої дитини розвиток порушень в психіці. Чому це може статися? Психічні розлади, спричинені проблемами в школі, можуть з’явитися у вигляді депресії, біполярними порушеннями (психозами) або іншими психосоматичними захворюваннями (постійний нежить, безпричинні болі в животі тощо). Батьки дитини повинні знати, що такі симптоми захворювань, зазвичай, з’являються через якийсь час після старту навчального сезону. Проблеми, пов’язані з навчанням, погані стосунки з однокласниками, викликають у дитини стрес, рівень якого зростає поступово.

Появу змін у поведінці вашої дитини можна спостерігати через деякий період. Перший місяць шкільних занять — це час нових знайомств, розмов про літні канікули та розповіді про відпочинок. І, як правило, у цей період діти почуваються досить добре.

Проте взимку батьки можуть помітити, що у їхньої дитини змінюється настрій та почастішали спалахи гніву, що можуть набувати дедалі небезпечнішого характеру. Дитина може неохоче спілкуватися не лише з домашніми, але й зі своїми однолітками, частіше відмовляється від їжі. Учень не виявляє бажання збирати портфель та ходити до школи. У школі дитина може поводитися досить неадекватно, то сісти та демонстративно не займатися фізкультурою, відмовитися вирізати сніжинки на занятті праці, то влаштувати істерику через дрібниці, то заспівати пісню посеред уроку. Як реагувати батькам на подібні вибрики дитини?

  • проявити терпіння до неврівноваженої дитини;
  • приділити більше уваги школяреві, спробувати зрозуміти його;
  • поспілкуватися відверто з дитиною та знайти причину такої поведінки;
  • підтримати його в будь-якому разі;
  • звернутися до фахівця, якщо ситуацію самостійно неможливо змінити.

Шановні батьки, не поспішайте, якщо вашій дитині вже виповнилося 6 років, а ви бачите, що вона не готова до школи. У садочку трохи відстає у розвитку від інших? Не переймайтеся, усі діти розвиваються по-різному, тому нічого страшного в цьому немає.

Відправите дитину до школи роком пізніше, буде час ретельно підготуватися. Заздалегідь починайте розмовляти з малюком про школу, про те, що здобуття нових знань дуже важливе для кожної людини, розповідайте про добрих розумних учителів і цікаві заняття.

Формуйте позитивний образ майбутнього школяра та загалом навчання у школі! Тоді можна уникнути таких негативних психологічних змін у поведінці дитини. У будь-якому випадку, перебувайте поряд і завжди підтримуйте свою дитину!

          ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: