Дитина в животику реагує на стан матері: якщо вона нервує, отже, й малюкові там неспокійно. Навіть якщо це перший триместр. Усі п’ять почуттів у дитини починають розвиватися вже з 2-х місяців вагітності жінки, тому ненароджене немовля сприймає все те, що відбувається навколо нього.

Якщо малюк, ще не народившись, відчуває, що відбувається навколо нього, отже, з ним уже можна спілкуватися. Багато спеціалістів радять це робити регулярно. Існують навіть спеціальні ігри для ще ненароджених дітей (звісно, тут не йдеться про іграшки й пазли). Своєрідною грою є розмова з дитиною. Наприклад, мама може щодня розповідати малюкові про те, які події відбуваються навколо. Про ясне сонечко й хмарки, про квіточки й пташок, про гуркіт машин і потягів — усе залежить, де перебуває майбутня матуся. Можна навіть подумки розмовляти з дитиною, вона і так вас зрозуміє, адже ви зараз одне ціле — єдиний організм.

Поради майбутній матусі

1. Читайте щовечора малюкові невеликі казки. Це заспокоює як маму, так і дитину.

2. Слухайте класичну музику, адже це корисно вагітним жінкам. Це сприятливо впливає на стан нервової системи. І, як свідчать, багато досліджень, плід в утробі також реагує на приємну музику позитивно.

3. Заохочуйте інших родичів (особливо татуся) теж спілкуватися з ще ненародженим немовлям. Нехай вітають його та пояснюють, хто вони. Деякі фахівці, які досліджують внутрішньоутробний розвиток людини, зазначають, що малюк запам’ятовує практично всі голоси, тому він із самого народження доброзичливо ставиться до вже знайомих йому людей.

4. Торкайтеся ніжно животика, оскільки це допомагає налагодити контакт із дитиною. Мама може грати з дитиною в «лоскоту», тобто злегка перебирати пальчиками по животу. Інколи малюк у відповідь починає штовхатися.

5. Займайтеся гімнастикою для вагітних (але обов’язково порадьтеся з лікарем). Кожне нове відчуття малюк сприймає і реагує на нього, прислухатеся до себе.

6. У жодному разі не можна скаржитися на дитину, яка перебуває в животику (так зазвичай роблять мами в стресових ситуаціях). Маленькому «пузомешканцю» повинна надходити лише позитивна інформація.

7. Даруйте своїй дитині тільки любов і ласку. Створіть у будинку теплу атмосферу.

Рідним рекомендується задовольняти всі бажання майбутньої мами, тому що цього хоче й дитина. Період вагітності — це один із найважливіших періодів у житті жінки. Зробіть гуртом із рідними все для того, аби ваша майбутня дитина була здоровою і щасливою.