Таке питання постає перед усіма батьками,  коли настає час видавати дитині кишенькові гроші. Можливо, дехто замислюється навіть над щомісячними видачами, але краще до такого способу вдатися вже в старшому шкільному віці, коли дитина вже може оцінювати свої вчинки, продумувати наперед кроки і більш-менш усвідомлено поводитися з грошима. Коли обиратимете, з якою періодичністю видавати гроші дитині, ураховуйте її вік, особливості характеру і виховання в родині. Чим менша дитина, тим частіше і менше коштів потрібно їй видавати, і навпаки видавання грошей на кілька днів може мати виховний вплив на дитину шкільного віку. Який саме спосіб не зашкодить дитині та сімейному бюджету? Розгляньмо всі переваги й недоліки кожного способу видавання коштів, щоб вам було краще зробити вибір.

Чому потрібно видавати кишенькові щотижня? Уявімо, що кожного понеділка дитина отримує 200 грн. Попереду в неї цілих 7 днів. Вона може розподілити ці 200 грн на кожен день або одразу оплатити крупну покупку, а решту розподілити на щоденні витрати. Тобто отримуючи гроші одразу на тиждень, дитина вчиться заощаджувати, планувати свої витрати, складає власний міні-фінансовий план.

Упевненість перед однолітками. Дитина має певну суму грошей. Вона може витрачати ці гроші на власний розсуд, хоч витратити усі разом за один день. Така думка значно підбадьорює малюка.

Можливість придбати давно омріяну річ. Наприклад, дитина давно мріяла про новий набір фарб, яскравий блокнот чи м’яч. Видана разово крупна сума грошей дає можливість здійснити цю мрію.

Недоліки щотижневого видавання коштів. Оскільки однією з переваг є стимулювання до планування власних витрат, то такий спосіб видавання кишенькових не підходить для дошкільнят, адже діти в цьому віці ще не вміють продумувати наперед свої кроки. Якщо видати 4–5-рячній дитині одразу всю суму і пояснити, що це на тиждень, малюк навряд чи зрозуміє, що потрібно розподілити гроші, а швидше за все витратить їх одразу.

Інша перевага про впевненість між однолітками може призвести до бажання похизуватися перед іншими дітьми, особливо перед тими, хто отримує гроші щодня. Це може призвести до раптової розтрати тижневого запасу. Тоді можливі два варіанти: кілька разів дитина витратиться і нарешті навчиться на своїх помилках або ж просто доведеться щоденно видавати кишенькові. Може, такий спосіб зручніший?

Переваги видавання грошей щодня. Припустімо, на день дитина отримує 30 грн. Вона чітко знає, скільки гривень необхідно витратити на щоденні потреби — транспорт, харчування. Немає можливості заощаджувати, але якщо є бажання, можливо, дитина навчиться економити, щоб відкласти гривню в скарбничку: ітиме пішки або відмовиться обідати. Можна сказати, такий спосіб дисциплінує.

Завжди з грошима. Щоранку малюк знає, що сьогодні він отримує свою суму. Теж певна впевненість у цьому є, адже щодня є гроші. У щотижневому видаванні такого може не бути, особливо наприкінці тижня.

Фінансова стабільність. Навіть якщо малюк до вечора витратив увесь денний запас, лягаючи спати, він знатиме, що завтра знову матиме гроші на проїзд та інші витрати.

Чому не варто видавати гроші щодня? На відміну від попереднього описаного способу видавання кишенькових, щоденна виплата позбавляє можливості планувати витрати на тиждень уперед. Хоча, звісно, можна продумати і прорахувати можливість економії.

Фінансова залежність. Дитина отримує вже чітко розподілену на день суму. Чи витрачати її за планом, чи ні — справа інша. Але зробити одразу омріяну покупку не вдасться.

Якщо поміж друзів малюка є діти, які отримують гроші одразу на тиждень, то в нього можуть виникнути певні незручності, комплекси з приводу того, що в однолітків у кишені завжди крупніша сума.

Отже, ви знаєте приблизно про однакову кількість переваг і недоліків кожного способу. Ми не можемо конкретно сказати, який із них кращий, адже всі діти і батьки різні. Ви маєте лише зважити на всі нюанси, зважати на свого малюка і обрати найкращий спосіб видавання кишенькових — такий, що виховує, але спокусливий щотижневий або стабільний, хоча й суворіший щоденний.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: