Маленький Євген змалку дивує оточуючих зовсім не дитячими твердженнями. У 3 роки малюк замислювався над, чи безпечно ходити біля вулкана і пояснював мамі, навіщо потрібні турбіни в автомобілях для перегонів. Коли хлопчикові виповнилося 7 років, і він пішов до другого класу, то був уже одним з найкращих учнів, швидко орієнтувався на уроках і виявляв високу ерудованість і кмітливість. Уся справа в тому, що Євген — сучасна дитина, яка не уявляє свого життя без планшету. І хоча він ще не має власного гаджету, але з дитинства в пристрої мами було безліч розвивальних ігор і додатків. Це алфавіти, пазли та інші логічні ігри для дітей, а також обов’язково ютуб, адже там стільки розвивальних мультфільмів! Та заняття на планшеті, телефоні має і негативний вплив. Тому завжди батькам варто контролювати час гри або перегляду мультику. Зважаючи на це ми сформували кілька правил, що допоможуть вам і вашій дитині використовувати ці пристрої лише з користю.

Здоров’я понад усе. В описаній вище сім’ї часто точилися суперечки, бо представники старшого покоління не раз намагалися переконати сучасних батьків у тому, що дитині планшет лише шкодить. Так, вони були праві лише на половину. І мама з татом це знали і не намагалися суперечити. Вони лише хотіли пояснити, що їхній Женя не проводить за комп’ютером чи планшетом понад 30 хвилин на день. Та конфлікт поколінь завжди існував і існує, хоча батьки дитини дійсно тут мали рацію. Отже, правило перше — не дозволяйте дитині проводити перед монітором понад 30 хвилин на день. Саме така норма для дітей 7-річного віку.

Надавайте перевагу активному відпочинку. Жодна дитина не сидітиме за іграми, якщо їй тато запропонує піти на рибалку, дідусь — попорпатися в гаражі, а мама — пограти на подвір’ї в бадмінтон чи поганяти м’яча. Тож правило друге — не замінюйте активні ігри і свою увагу планшетами. Улаштовуйте щотижня сімейний дні, придумайте цікаві заняття і відмовтеся всією родиною від комп’ютерів, телефонів і ноутбуків.

Навчання у школі, а не за монітором. Якщо правильно організувати режим дня дитини, то під час занять у школі в неї не виникатиме бажання швидше повернутися додому, щоб пограти на комп’ютері. На першому місці в дитини має бути навчання, потім — гуртки чи секції. А гра чи мультфільм — 10-хвилинний спосіб відволіктися і «переключитися». Правило три — не дозволяйте дитині брати планшет чи смартфон до школи.

Правильний розподіл часу допоможе уникнути гаджет-залежності. З попереднього правила випливає правило чотири — щодня після школи дитина не повинна одразу сідати за комп’ютер грати. Навчіть малюка розподіляти справи — спочатку виконувати важливіші: домашнє завдання, складання портфелю на завтра, приготування одягу тощо. І лише потім, знову ж заради того, щоб відволіктися, можна скористатися планшетом чи ноутбуком. Це потрібно для того, щоб дитина не звикала жити віртуальним життям і розуміла, що гра — це лише гра. Це розвине стійкість до появи залежності не лише від ігор, але й від інших спокус у майбутньому.

Міцний сон забезпечить книга, а не мультфільм. Для школярів надзвичайно важливо добре висипатись, адже це впливає на успішність. Тому правило п’яте — не дозволяйте дитині грати перед сном чи брати телефон або планшет у ліжко.

Переглядати мультфільми і не травмувати психіку. На жаль, в Інтернеті зараз багато саме таких відео. Навіть на перший погляд дитячі, але сповнені жорстокості мультики: то очі відпадають у героїв, то вампіри з монстрами капостять. Нехай 7-річна дитина вже відрізняє реальність від вигадки, але все одно перегляд подібних відео їй ні до чого. Батьки, контролюйте, які мультфільми переглядає ваш малюк — це шосте правило.

Якщо в цілому поставити питання, чи потрібні дітям гаджети, то відповідь однозначна — ні. Проте в сучасному світі такий варіант не можливий. Інтернет був створений перш за все для навчання, розширення кругозору, обміну інформацією, а не для поширення шкідливо інформації. Слід пам’ятати про це щоразу, коли користуєтеся ним. Дотримуйте правил користування гаджетами, привчайте до цього дітей — і тоді ви дійсно зможете отримувати з планшетів і комп’ютерів лише корисне.