Сьогодні ми пропонуємо вам, дорогі батьки, добірку найкращих настільних ігор. Ми звикли до того, що настільні ігри — це, передусім, розвага і приємне дозвілля. Та насправді саме за допомогою настільних ігор можна ефективно навчати дітей математики і англійської мови, читання і основ хімії і фізики, а також закласти багато інших корисних і важливих знань. Такий підхід є правильним, тому що гра для дитини — дія дуже органічна, природна. Навчання під час гри відбувається легко, ніби саме по собі. Тож нехай настільні ігри допоможуть вам розширювати дитячий світогляд і закріплювати потрібні навички.

1. Гра «Lexico» (англійська мова) Хочете, щоб дитина швидко опанувала англійську мову? Жодних проблем! Придбайте для дитини цю гру. Малюк з превеликим задоволенням запам’ятовуватиме всілякі англійські слова. 200 карток — це вам не жарти. За правилами гри треба брати по одній картці і називати написане на ній слово англійською мовою. На картках написані дієслова, іменники та дійові особи. Відгуки батьків, які вже опанували з дітьми цю гру, свідчать про те, що вона ефективно доповнює процес навчання англійської мови.

2. Гра «Чудеса світу» (географія) Науково-пізнавальна гра, яка захопить не лише дітей, але і дорослих. У ході гри дитина ознайомиться з пам’ятками нашої планети і дізнається багато цікавих фактів про найдивовижніші місця світу. Гравці мають правильно відповідати на запитання і отримувати деталі — пазли. Перемагає той, хто першим збере пазл свого кольору з 6 частин, які потрібно розкласти на континентах ігрового поля.

3. Гра «Турболічба» (математика) Дуже динамічна математична гра, яка допоможе вам не лише навчити дитину грати, але і прищепить любов до математики, а також потренує увагу малюка і швидкість реакції.

4. Гра «Хімія та інші науки» (хімія) Хімія — це експериментальна наука. Тому хімічні ігри — це справжнісінькі хімічні експерименти, до того ж цілком безпечні і прості. Цей набір подарує дитині можливість проводити експерименти просто вдома, на кухні. За хімічні реактиви малюкові правитиме сіль, вода, цукор та інші підручні речовини.

5. Гра «Фізика вдома» (фізика) Такий розвивальний набір допоможе дитині здобути перші уявлення про закони механіки. Дитина ознайомиться з деякими фізичними термінами, зможе сама побудувати механічні моделі. Малюк дізнається, що таке сила тяжіння, коли тіло перебуває в рівновазі, як зібрати всюдихід і ще багато цікавого.

6. Гра «Кошеня Тимко. Юний натураліст» (біологія) Герой цієї гри — допитливе кошеня Тимко. Саме він допоможе малюкові вивчати природу. Гра «Юний натураліст» — це навчальний пазл. Дитина дізнається про всі етапи розвитку рослин і тварин, збираючи картинки. Комплект складається з двох різних ігор: казки, за якою дитині треба викласти пазли в певному порядку, і пазлу-лото, у якому треба дібрати всі відповідні до першої картинки деталі.

7. Гра «Знавець зоряного неба» (астрономія) Дітям дуже подобається спостерігати за зорями і сузір’ями на нічному небі. Але мало хто з них знає, як називаються сузір’я і які вони на вигляд. Ігрові картки з намальованими на них сузір’ями і брошура, яка допоможе вивчити сузір’я Північної півкулі, неодмінно зацікавлять дитину астрономією. До гри також додані міфи про ці сузір’я.

8. Гра «Склади і слова» (читання) Навіть якщо ваша дитина взагалі відмовляється вчитися читати, ця гра їй сподобається. Адже читання в ній не є головним завданням. Правила гри такі, що до кожної картинки треба дібрати правильне слово. Для того, щоб його дібрати, слово треба обов’язково прочитати. Дитина і сама не помічає, як починає нашвидку читати.

9. Гра «Ринок» (економіка) Ця гра допоможе вам прищепити дитині економічні знання. Діти самі стають власниками овочевих крамниць. Вони мають показувати свій товар і навіть рекламувати його, продавати за прийнятною ціною. Під час гри учасникам доведеться стежити за цінами на ринку, щоб не помилитися. Виграє той, кому вдалося заробити більше за всіх.

10. Гра «Ерудит» (українська мова) Будь-яка гра, яка пов’язана з промовлянням, відгадуванням або збиранням слів українською мовою, автоматично збільшує словниковий запас дитини і розвиває її розмовну українську. Гра «Ерудит» з дитинства знайома всім. Її ідея полягає в тому, щоб збирати слова із заданих букв — чим більше, тим краще.