Наразі ознайомимо турботливих батьків з іграми й іграшками, що допоможуть суттєво підвищити інтелект дитини без нудних уроків і «домашок», без примусового сидіння за партою. Ігри, що розвивають мислення, пам’ять, увагу, збагачують словниковий запас, зацікавлять дітей значно більше.Що дають такі ігри, крім розвитку інтелекту? Звісно ж, успішність у школі — на уроках і не тільки. А ще — гнучкість мислення, швидкість думки, бажання активно пізнавати навколишній світ. Усі ці ігри насправді змінять дитяче мислення, дадуть змогу їй стати ерудованою людиною.

Такі ігри — відмінна ідея для дитячих подарунків, коли ящики вже переповнені обридлими ляльками і машинками.

Не зважайте на вікові обмеження для тих ігор, що мають розвивати інтелект наших дітей. Нехай дитина поступово зрозуміє суть гри. Не обмежуйте дитину лише іграми для дошкільників. До речі, сьогодні в багатьох ігор, про які йдеться нижче, з’явилися комп’ютерні аналоги.

  • ГРА “МЕМО»

Класична гра для розвитку пам’яті.

Існує безліч варіацій цієї гри. Залежно від віку картинки різняться за сюжетом, але суть у всіх одна: знайти таку саму картку, згадати точно всі деталі. Гра містить парні картки, дуже корисна для дошкільників і школярів, але захоплює й дорослих. Існує цікавий варіант цієї гри — «Арт-мемо», у якому міститься 64 картки із зображеннями 34 картин відомих майстрів.

  • ШАХИ, НАРДИ, ШАШКИ

Ось вони, ігри — тренажери для розуму. Їх безліч, і незаслужено забутих старих, і нещодавно придуманих, зовсім нових, про які ви, можливо, ще не знаєте. Тренуємо логіку, увагу, витримку, пам’ять.

Мабуть, це найкраще з-поміж інтелектуальних ігор. Ви можете придбати кожну гру окремо, а можете віддати перевагу варіанту 3 в 1. Описувати ці ігри немає потреби. Усі батьки знають, що на сході, звідки походять ці ігри, розумілися на інтелектуальному проведенні часу.

02565942

  • «ЕРУНДОПЕЛЬ» + «ПОЧЕМУМЕТР»

Збагачуємо словниковий запас, а також знання про навколишній світ.

Ігри «Ерундопель, или Игра в редкие слова русского языка», «Почемуметр. Игра ума» і «Сколькометр. Игра в числа» тільки на перший погляд можуть здатися занадто дорослими. До речі, дорослим вони також подобаються. У них можна грати вдвох або в компанії. З якої з них починати грати з дитиною — вирішувати вам. Розпочати доречно з «Почемуметра», тому що саме в цій грі можна отримати відповіді на безліч запитань. Класична гра, що стане в пригоді дітям, які вже відвідують школу. А для малюків ви можете створити таку гру самі, скориставшись принципом дорослої гри.

Гра — це набір карток. На одному боці кожної картки написане запитання, а на звороті — три варіанти відповіді на нього. Граючи вперше, гравці здебільшого діють навмання. Зате згодом, запам’ятавши правильний варіант відповіді, згадують, який саме із трьох правильний.

  • ЕРУДИТ

Тренуємо гнучкість мислення. Збагачуємо словниковий запас. Розвиваємо швидкість мислення, а заодно й пам’ять.

Ця гра має давню історію й може називатися по-різному, наприклад, в Англії вона називається «Scrabble». Архітектор, який її придумав, захотів створити таку гру, де б результат залежав лише від інтелектуальних здібностей гравців. Сьогодні є навіть онлайн турніри з гри «Scrabble».

Гра «Ерудит» чудово тренує мозок. За короткий період дитині потрібно перебрати безліч варіантів, придумати слова з наявних літер. Двоє і більше гравців складають слова з випадкових літер.

3-575x431

  • IQ-LINK

Це, швидше, не гра, а захоплива головоломка. У неї потрібно грати на самоті, адже саме так можна ретельно подумати й знайти потрібне розв’язання. Завдання просте — розставити всі деталі на ігровому полі. Але не так просто, адже деталей значно більше, ніж гнізд. Спробуй, пограй!

  • ГРА «ЗВИВИНА»

Навіть сама назва гри свідчить про те, що вона пропонує учасникам ретельно подумати. Усе просто: різнокольорові кубики з’єднані гумкою, а зігнути їх необхідно так, щоб положення кубиків збіглося із завданням, запропонованим в інструкції. І хоча дія за інструкцією видасться нам не занадто творчою, однак тут беруть участь безліч розумових процесів.