Навчати 3–4-річних малюків основ арифметики та математики потрібно в ігровій формі. Ми пам’ятаємо, що тільки жвавий інтерес дає змогу досягати бажаних результатів. Для того щоб ваші уроки стали для дитини веселим та захопливим заняттям, грайте з нею, досліджуйте все навколо, розгадуйте загадки і таємниці, фантазуйте та вигадуйте.

Батькам не завжди вдається приділяти навчанню дітей багато часу. Саме для цього існують ситуативні завдання та ігри, спрямовані на розвиток певних умінь та навичок. Під час навчання лічби головним є розуміння дитиною того, що означають числа і навіщо вони потрібні. Розгляньмо це на прикладах 3 ігор.

Лічба у дорозі

Як ми всі знаємо, маленькі діти найшвидше втомлюються у транспорті, тому потрібно їх якось розважати. Наприклад, замість того, щоб дрімати або читати в трамваї, ви можете разом з дитиною порахувати машини, що їдуть повз вас. Щоб ускладнити завдання рахуйте машини тільки одного загаданого кольору. Також можна розподілити об’єкти на двох: дитина рахує великі будинки, а ви — маленькі або навпаки. Хто нарахував більше? Таким чином ви не тільки вчите дитину, але й економите свій час, що ввечері можете присвятити чомусь іншому.

«На прогулянці навколо нас»

Під час звичайної прогулянки або дорогою до крамниці завжди звертайте увагу дитини на те, що відбувається довкола вас. Проходячи повз дитячий майданчик, запитайте у дитини: «Тут більше дівчаток чи хлопчиків?». Попросіть малюка порахувати кількість поверхів в одному будинку, а потім в іншому. Це навчить дитину аналізувати обстановку, розмірковувати над запропонованими завданнями та порівнювати.

Скільки всього

У цю гру можна грати будь-де, але найкращім буде місце із великою кількістю нових об’єктів. Запропонуйте малюкові обрати що-небудь для лічби. Наприклад, якщо дитина вже вміє розрізняти різні дерева, оберіть те, що зустрічається найчастіше та почніть рахувати. Як об’єкт можна обирати будь-що: припарковані машини, людей в окулярах, кількість магазинів у вашому мікрорайоні. Найважливішим завданням цієї гри є фіксування кількості предметів, що були пораховані. Після завершення гри попросіть дитину назвати все, що ви сьогодні рахували та скільки ви нарахували. У результаті дитина швидше вчиться знаходити та відбирати потрібні об’єкти серед інших, вести спостереження, запам’ятовувати необхідну інформацію.

Коли ці ігри стануть занадто простими для дитини, їх можна буде ускладнювати іншими математичними поняттями: розмір предмета, його довжина, ширина та висота. Пам’ятайте, що гра повинна бути цікавою малюкові, а також він повинен бачити та відчувати вашу участь у ній. Ви й самі не помітите, як малюк проявить свої неабиякі математичні здібності!