Нашi книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

Вечірні ритуали перед сном

Немовлята до 6 місяців

Визначте час останнього прийому їжі, який повинен відбуватися приблизно в той самий час. Найкраще між десятою і дванадцятою годинами ночі. Нехай переодягання для цього годування відрізнятимуться від решти денних. Нехай воно триває довше: роздягайте немовлятко (якщо ви його купали протягом дня; якщо ні, тоді зробіть це перед цим годуванням), ніжно його масуйте, розмовляйте з ним, усміхаючись і дивлячись у вічі. Коли його одягнете, ніжно з ним розмовляйте, тримаючи на руках, потім поцілуйте й опустіть у ліжечко. Не потрібно почуватися ніяково через те, що ви розмовляєте із зовсім маленькою дитиною. Вона не розуміє змісту того, про що ви говорите, але з ніжності та теплоти вашого голосу вона усвідомить найважливіше: що ви її любите!

Немовлята від 6 до 18 місяців

Після вечері та вечірнього туалету, укімнаті, вякій панує тиша, і приглушене світло, тримайте немовля на руках, заколисуйте його і дивіться йому в очі. Ніжно розмовляйте з ним, заспівайте йому колискову (не зважайте на те, чи маєте слух для співу чи ні; ваше немовля завжди насолоджуватиметься вашим співом). Коли доспіваєте пісеньку, то поцілуйте і покладіть у ліжечко немовля, яке ще не спить. Діти від 18 місяців до 3 років Після вечері та купання розкажіть дитині щось цікаве або прочитайте книжечку. Дитина вже може залишатися у своєму ліжечку або перебувати у вас на руках. Покладіть її у ліжечко, поцілуйте, скажіть, що любите її, та побажайте гарного сну.

Діти від 3 до 6 років і більше

Після вечері, але перед купанням, грайтесь із дитиною в якусь спокійну гру, де не змагаються (кубики тощо). Після купання покладіть дитину у ліжко і прочитайте їй книжку або розкажіть щось цікаве. Попестіть і скажіть: «на добраніч». Скажіть дитині, що любите її, що вона є особливою для вас: «Ти мамина мила, розумна дівчинка, і я тебе дуже люблю».

Діти допідліткового і підліткового віку

Розмовляйте про те, чого бажає дитина. Просто запитуйте її: «Як ти?», «Що в тебе нового?», «Чи все гаразд?» Заклопотаність денними турботами не дозволяє нам проводити багато часу з дитиною, тому час перед сном є ідеальним для того, щоб провести його з дитиною за відвертою ромовою. Це посилить між вами відчуття довіри, яке є взагалі важливим, а в цей період і поготів. Поцілуйте дитину і скажіть, що любите її, скажіть, наскільки вона є важливою для вас. Можливо, ви не звикли в такий спосіб висловлювати свої почуття, але спробуйте. Ви побачите, що це варте того!

Зворотній дзвінокНажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!