Багато хто вважає, що догляд за дитиною — це цілком природний процес, з яким будь-яка молода мама з легкістю може впоратися. Насправді народження малюка — це не лише радість, але й клопіт мами дитини, яка ще незміцніла після пологів.

Неправильний розподіл часу й обов’язків можуть призвести до несприятливих наслідків, зокрема стресу, депресії, фізичного та морального виснаження. А це, у свою чергу, може призвести до втрати грудного молока, проблем зі здоров’ям і навіть психічних відхилень. Що б цього не сталося, мамі важливо вміти знаходити час на себе і на відпочинок.

Хто та як може допомогти молодій матусі?

Батько дитини! Найперший і найважливіший для молодої матері помічник — тато дитини. Він може допомогти по господарству. А яке задоволення отримуватиме жінка від опіки чоловіка — можна лише уявити! Хоча багато чоловіків уважають, що догляд за дитиною — це не чоловіча справа. Вони помиляються! Насправді батьки відіграють важливу роль у розвитку дитини, впливають на характер  малюків і на все їхнє подальше життя.

Як батько дитини може допомогти молодій матусі:

  • погодувати вночі дитину з пляшечки;
  • погуляти з дитиною на вулиці;
  • колихати та укласти спати немовля;
  • допомагати купати малюка;
  • змінити памперс дитині;
  • помагати по господарству мамі (сходити до магазину, прибрати, помити посуд, приготувати їжу);
  • оточити чоловічою любов’ю, ніжністю та лагідністю і дитину, і жінку.

Перелік того, що може зробити батько, дуже великий, але все залежить від характера чоловіка, виховання, його життєвих позицій. Окрім фізичної допомоги, чоловік може дати дуже важливу для жінки у той момент моральну підтримку. Це надихає молоду матусю, дає їй заряд нових сил для подолання подальших труднощів.

3_144

 Бабусі та дідусі дитини. Не останню роль у допомозі як мамі дитини, так і татові, відіграють бабусі та дідусі. Вони не лише допомагають своїм дітям, але й отримують від цього величезне задоволення. Що може бути для них приємніше, ніж пограти з онуками?! Тому вони охоче погоджуються на прохання про допомогу або навіть самі її пропонують. Варто погоджуватися  на їхню допомогу. Але трапляється і таке, що бабусі нав’язують свою модель виховання. Часто батьки дитини з цим не згодні. У такому випадки слід поговорити і розв’язати цей конфлікт. Важливо дати зрозуміти бабусям і дідусям, що діти вже виросли і мають право самостійно вирішувати, як виховувати свою дитину.

Як бабуся та дідусь дитини можуть допомогти молодій матусі?

доглядати за малюком, як і тато;

 розповісти цікаву казочку або віршик, що не знайдеш в інтернеті;

навчити пеленати малюка та поділитися досвідом, наприклад, як можна виростити абсолютно здорову дитину без використання памперсів;

спекти смачний пиріг чи пиріжки, адже у мами бракує на це часу;

оточити внуча любов’ю — незвичайною (бабусиною та дідусевою), вона трохи інша ніж батьківська, міцніша, адже вони люблять своїх дітей та мають досвід.

Звісно, добре отримувати допомогу родичів, але що робити, якщо не можна скористатися нею? Гарним виходом із ситуації може стати допомога няні. Варто розуміти, що няня — це чужа людина, тому обирати людину на посаду няні слід дуже серйозно. Переваги няні в домі в тому, що батьки можуть самі створити для неї графік, за невідповідності можуть звільнити, мати та батько диктують свої правила. У них з’являється більше часу на себе. Але також у цьому є недоліки — висока оплата праці няні, невпевненість у людині, відсутність доказів того, що няня дотримує всіх вказівок і приділяє належну увагу дитині. Гарно, якщо няня — це близька або рідна людина (двоюрідна сестра матері, подруга дитинства чи старший син чи донька).

lori-0002289463-bigwww

Як няня дитини може допомогти молодій матусі?

 доглядати за малюком, як і інші родичі;

 дати можливість батькам побути на одинці або сходити кудись;

виконати роль подружки молодій матусі та вислухати її, як психолог (це звісно про професіональну няню та гарну людину, яка розуміє, що виховання дитини — це дуже відповідальна справа, це не робота, а покликання. До гарних нянь, зазвичай, діти звикають, як до рідних людей);

Крім близьких не варто забувати про механічні помічників. Їх бажано придбати перед народженням дитини. Це аудіо-няня, крісло-колихалка, музичні мобіль на краватку та інше. Але звісно, якщо бюджет сім’ї необмежений.

У будь-якому випадки допомогу мамі необхідна, адже її перевтома може погано позначитися не лише на її здоров’ї, але й на здоров’ї малюка. Психологи радять молодій матусі щодня приділяти на себе хоча б по 2 години, тоді породілля  не втратить своєї жіночності та перебуватиме у гарному настрою, а це позитивно впливатиме на немовля.