Нашi книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

Як боротися з проблемами під час грудного вигодовування (частина 1)

У кожної матусі, яка годує дитину власним молоком, подекуди виникають проблеми у цьому делікатному процесі. На щастя, досвід поколінь та дослідження медиків дають змогу виробити певні висновки.

Відмова дитини від грудей

Поширені причини: народження раніше строку, коли дитина ще не здатна смоктати; незручні для дитини соски (тверді чи втягнуті); неприємний косметичний засіб; молока занадто мало чи багато; незручна поза; матуся знервована, відволікається під час годування; невдалий чи неусталений режим годування; тривала розлука дитини з мамою, її вихід на роботу; відсутність реакції на плач дитини; бурхлива реакція мами на кусання сосків; біль через хворобу, медичні процедури, прорізування зубів; надто коротка вуздечка язика.

Що робити? Якщо причину не вдалося визначити та ліквідувати, спробуйте різні позиції для годування, способи прикладання дитини. Придбайте спеціальні силіконові накладки. Проводьте більше часу, обіймаючи дитину, тримаючи шкірою до шкіри, гладьте та розмовляйте з нею. Пропонуйте груди тоді, коли дитина сонна і найбільш розслаблена.

Гіперлактація

У перші тижні після пологів це є нормальним явищем; організм має поступово пристосуватися до потреб дитини. Якщо цього не відбулося, слід шукати та усувати причини. Зазвичай причиною є зціджування грудей після годування.

Що робити:

  •        Годувати однією груддю кілька разів поспіль, трохи зціджуючи з другої для полегшення. Це зменшить в другій груді стимуляцію до вироблення молока.
  •        Уникати гарячого пиття, гарячого душу і ванни перед годуваннями.
  •        Відвар шавлії приймати 1–2 рази на добу, поки лактація не нормалізується.
  •        Годувати малюка, лежачи на боці або на спині, уклавши його собі на живіт.
  •        Якщо дитині дуже складно смоктати через надлишок молока, можна трохи зцідити перед годуванням.

Читайте у другій частині про лактостазис, мастит та лактаційний криз.

Зворотній дзвінокНажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!