Нашi книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

Як боротися з проблемами при грудному вигодовуванні (частина 2)

Поширеною проблемою при грудному вигодовуванні є лактостаз — застій молока у протоках грудей. Він супроводжується біллю та ущільненнями у грудях, іноді почервонінням чи навіть підвищенням температури.

Причини лактостазу: недостатнє спорожнення грудей; тісна білизна, бюстгальтер «з кісточкою»; закупорка молочної протоки через передавлювання під час годування; гіперлактація; зневоднення; травми; стрес; переохолодження.

Що робити: масажувати груди від країв до сосків; пити більше рідини (але не гарячої!); прикладати малюка до грудей у правильний спосіб та регулярно; хвору грудь зціджувати перед годуванням. Також варто звернутися до лікаря, щоб не допустити маститу.

Якщо не усунути лактостаз, він перейде у запалення — лактаційний мастит. Також запалення може бути спричинене інфекцією, травмою чи неправильним миттям з милом (занадто часте чи навпаки). Симптоми: температура, озноб, біль та набряки у груді, на останній стадії — гнійні виділення у молоці.

Що робити: якнайшвидше звернутися до лікаря! До його огляду необхідно повністю зцідити молоко.

Лактаційний криз та критичні періоди — що це?

Лактаційний криз — зменшення кількості молока на 4–7 днів через фізіологічні чи зовнішні причини. Може траплятися у так званий критичний період — під час зростання потреби малюка в їжі. Зазвичай критичні періоди стаються у 3, 5 та 7 місяців.

Інші причини зменшення кількості молока:

  •        надто ранній або надлишковий прикорм, догодовування або допоювання;
  •        пустушки та пляшечки для годування замість прикладання до грудей;
  •        недостатнє або рідкісне прикладання, тривалий інтервал між годуванням грудьми, обмеження тривалості годування грудьми;
  •        зміни у харчуванні мами.

Що робити:

  •        часті прикладання (не допускати перерв у 3 й більше годин удень, 4 й більше годин уночі);
  •        почергове зціджування то однієї, то другої молочної залози протягом півгодини;
  •        гаряче пиття за 10–15 хв до годування;
  •        масаж грудей;
  •        способи розслаблення (музика, ванна, дихальні вправи).

Зворотній дзвінокНажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!