Подумайте, як просто ощасливити дитину і перетворити звичайнісінький день у маленьке свято.

🔸1. Зробіть просту іграшку. Наприклад, проріжте отвір-рот у коробці і намалюйте очі, щоб вийшов смішний ненажерливий звір, виріжте картонну машину, роздрукуйте картинку з героєм улюбленої казки.

🔸2. Дитина тиняється по квартирі, ви зайняті своїми справами. І раптом запропонуєте — «Хочеш, я тобі почитаю?» або «Давай у лото зіграємо?» Побачите як розквітне його мордочка від щастя. І вам невелика перерва не зашкодить.

🔸3. Коли спізнюєтеся, то не тягніть дитину за руку. Краще візьміть її за пояс або кінці шарфика і раптово видайте знайомий малюкові заклик «Чух-чух ту-тууу». Так ви позбавитеся від взаємного невдоволення і до місця доберетеся набагато швидше.

🔸4. Зробіть спеціально для дитини кілька маленьких котлеток або блинчиків смішної форми — вона зрадіє.

🔸5. Перш ніж покликати малюка одягатися — викладіть із його речей картинку — квітку, мордочку, чоловічка.

🔸6. Перед дорогою, замість грубого «Дай швидше руку», скажіть писклявим голоском: «Я хлопчик-мізинчик, тримайся за мене».

🔸7. Винісши сонну дитину з автобуса, пронесіть її кілька метрів на руках. Ну і що, що вона вже велика, навіть дорослим хочеться іноді, щоб їх хтось поніс. А ви у змозі (звичайно, йдеться про малюка 3-5 років) у такий спосіб потішити малюка.

🔸8. Невже ваших знань, досвіду, фантазії не вистачить, щоб відрізати від батона третю окраєць для маленького любителя корок?

🔸9. Дитина більше місяця засинає і прокидається з думками про самокат, сміттєвоз, конструктор — допоможіть цій мрії здійснитися, навіть якщо до дня народження і Нового року ще кілька місяців.

🔸10. Відсвяткуйте маленький день народження дитини. Усе-таки «тільки раз на рік» занадто мало для малюка, а прожита половина року — хороший привід. Маленький день народження влаштувати дуже просто — купіть невелику іграшку або книжку, тістечка, щоб було куди встромити свічки, кілька повітряних кульок, мильні бульбашки. І, звичайно, будьте готові кілька годин позайматися дитиною (а не домашніми справами), веселитися разом з нею.

🔸11. Залиште на видному місці сюрприз для малюка. Щось маленьке, але приємне. Носіть із собою частування (горішки, сухофрукти, мармелад, печиво), щоб несподівано запропонувати їх втомленому малюкові. А якщо у вашій сумці прижилася лялька або машинка — теж добре, вони обов’язково стануть у пригоді. Такі вчинки, які практично нічого не варті батькам, осяять життя дитини несподіваною радістю. А вигадати їх можна безліч. Згодом дитина надихнеться прикладом батьків, і тоді у вашій родині з’явиться ще один маленький чарівник, який даруватиме оточенню посмішки і гарний настрій.