Нашi книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

Як налагодити грудне вигодовування без проблем

Грудне вигодовування — це не тільки харчування малюка. Також це акт найтіснішого невербального спілкування матері та дитини, завдяки якому новонароджена людина почувається захищеною. Звісно, як і у всього на світі, у такого типу годування є свої недоліки та переваги. Поговоримо про них детальніше.

Перше, що варто знати про грудне молоко,— це його максимальна корисність для дитини. Хімічний склад материнського молока унікальний, він варіює залежно від пори доби і може відрізнятися навіть у двох молочних залозах однієї матері! Порівняно з ним синтетичні замінники мають бідніший склад корисних елементів та нижчу поживність.

У дітей, яких годують груддю:

  • знижується кількість шлунково-кишкових розладів — склад молока оптимально пристосований до умов середовища;
  • з’являється захист від інфекцій — імунна система малюка ще не сформована, тож захисні клітини він отримує з материнського молока;
  • знижується ризик алергії на молоко свійських тварин;
  • прискорюється психічний розвиток;
  • кращий зір та прикус;
  • зменшується кількість висипів.

Цікаво, що грудне вигодовування корисне і для самої матері: вона швидше відновлює сили після пологів, а у передклімактеричному віці в неї менший ризик виникнення раку грудей та яєчників.

Зауважимо, що лише 3 % від усіх жінок справді не можуть виготувати дитину груддю. У решті випадках відмова пов’язана з небажанням, бо в інформаційному просторі чимало йдеться про можливі проблеми. Але проблеми найчастіше виникають від невиконання правил годування.

Як годувати груддю, щоб уникнути проблем

Ø Починайте одразу. Практика пологових будинків, коли дитину розлучали з матір’ю після пологів, нині критикується. Одразу після народження рекомендовано прикласти дитину до грудей, щоб вона спробувала висмоктати хоч трохи молозива, сповненого поживних та захисних речовин. У перші дні дитина може переварити якісь десятки грамів їжі, тож таке годування — те, що потрібно.

Ø Разом з дитиною. Ще одна практика, що відходить у минуле,— це годування за розкладом, коли у пологових будинках дітей приносять мамам раз на 3–3,5 години. Зараз з’являються «кімнати спільного перебування», де матуся перебуває з дитиною весь час. Це дає змогу відрегулювати режим лактації.

Проблемою на цьому етапі може стати біль у сосках, бо у перші дні дитина ладна майже безперервно смоктати молоко. Пропонуйте немовляті груди по черзі та робіть паузи між годуванням.

Ø Давайте груди маляті правильно. Ротик дитини повинен захоплювати весь сосок цілком, це допоможе уникнути тріщин.

Ø Не зціджуйте молоко після кожного годування. Жіночі груди виробляють приблизно 650–850 мл молока на добу. Ці показники коливаються від найменших кількостей після пологів і до одного літра на добу. Чим більше зцідити молока, тим більше його прибуде, бо воно виробляється «за потреби». Якщо ви годуватимете малюка за його вимогою, та не будете після цього зціджувати молоко, організм сам налаштується на потрібну норму.

Ø Коли потрібно зціджувати молоко. На 3–4-й день після народження малюкові ще не потрібно багато молока, але його кількість у грудях різко збільшується. Найкраще буде зцідити трохи молока перед годуванням, щоб дитині було простіше захопити сосок, і після годування, щоб груди пом’якшали.

Увага! Груди потрібно масажувати, щоб не виникало застою молока. Регулярно промацуйте молочні залози, щоб не пропустити утворення ущільнень. Під час літньої спеки малюк може випивати менше молока, і тоді вам теж доведеться його трохи зціджувати, щоб підтримати нормальний обсяг лактації.

Ø Не догодовуйте дитину молочною сумішшю. Навіть коли дитина повільно набирає вагу, у цьому немає сенсу — материнське молоко поживніше, ніж штучна молочна суміш.

Ø Не допоюйте дитину водою. Власне молоко містить достатньо води, тож додаткової рідини малюк не потребує.

Зазвичай малюк просить груди значно частіше, ніж раз на рекомендовані три години, і не хоче випускати їх. Не тому, що такий голодний — він просто почувається затишно та безпечно. Непокоїтися через надмірну звичку до грудей не слід, у фізіологічно обумовлений час така потреба зникне сама собою.

Друге, що непокоїть мам,— неможливість працювати під час такого інтенсивного годування. Але у перші тижні після пологів матері потрібен спокій, і роботу у будь-якому разі слід відкласти. Далі, коли у дитини налагодиться режим сну, час з’явиться, і його навіть буде більше, ніж коли дитина почне вчитися ходити!

І, нарешті, розвіємо ще одне поширене занепокоєння — щодо втрати форми грудей. Справа в тому, що після 30 років груди можуть втрачати форму незалежно від того, годували нею дитину чи ні. Важливішу роль у збереженні краси відіграють правильно вибрані бюстгальтери, тож попіклуйтеся про спеціальні комплекти білизни.

Зворотній дзвінокНажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!