Нашi книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

Як навчити дитину кататися на велосипеді: 5 слушних порад батькам

Велосипед — це транспорт, доступний майже кожному. Катання на ньому допомагає людині тримати форму та є цікавим дозвілля. Саме тому багато батьків так мріють швидше навчити своїх дітей «осідлати» цього «залізного поні». Та чи потрібно поспішати? Як навчити дитину кататися на велосипеді?

Педалі не плутай!

Головне, що слід засвоїти батькам,— діти дуже різні, навіть в одній сім’ї. Так Олена мріяла свого 4-річного сина навчити кататися на велосипеді, адже бачила, що діти в 3,5 роки вже активно катаються самостійно. Але її Назар не мав наміру крутити педалі. Що тільки вона не вигадувала: спочатку купила триколісний велосипед, потім двоколісний, ззаду із допоміжними колесами. Проте дитина вперто не хотіла крутити педалі. Олена на своєму велосипеді показувала повільно, як слід ставити ноги на педалі, як рухатися, як тримати рівновагу. Урешті вона прив’язала мотузку до велосипеда та возила його, адже бажання кататися хлопчик мав, а бігати за сином жінка вже стомилася. Лише через 1,5 роки, коли Назарові виповнилося 5,5 років, його дядько за один день навчив дитину кататися вже без допоміжних коліс.

Натомість другий син Олени почав кататися на триколісному у 2,5 роки, а в 3 роки їздив на двоколісному без допоміжних коліс. «Я не вірила своїм очам, усі також дивуються, що так рано Сашко навчився крутити педалі. Хоча я повчила його десь 2 дні, але все одно була вже готовою, як зі старшим сином, до довгого навчання», — згадує жінка.

Отже, усьому свій час.

   1. Ураховуйте індивідуальність кожної дитини.

   2. Купуйте велосипед лише тоді, коли дитина виявляє зацікавленість.

   3. Будьте завжди спокійними та проявляйте терпіння під час навчання.

   4. Покажіть правильний механізм, як рухати педалі (тримайте руками ніжки малюка та крутіть ними педалі; це не дуже зручно, але хто сказав, що легко бути батьками?).

Проговорюйте усі рухи та дії. «Спочатку одна ніжка штовхає вперед, потім друга, не припиняй рухатися, бо так велосипед зупиниться!»

Часто можна почути, як батьки бідкаються: «Купили йому велосипед — стоїть, він до нього не наближається. Чого ти не катаєшся? Кому купували?» Так говорять байдужі батьки, які не хочуть напружуватися. Зрозумійте, що самостійно дитина не навчиться цього, комусь слід підтримувати, запевняти та хвалити за досягнення.

 

Зворотній дзвінокНажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!