Нашi книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

Як обрати дитині кімнатну тварину: секрети та небезпеки

Кімнатні тварини можуть бути корисними дітям, адже це і додаткова фізична активність, і розвиток мислення, і навчання емпатії, і виховання відповідальності… Але щоб всі ці переваги не обернулися проблемами, тварину слід обирати свідомо, ураховуючи такі особливості, як вік і смаки дитини, житлові умови, потенційні загрози від різних видів тварин.

Вік та догляд

  •        До 4-х років. Дитина ще не здатна піклуватися про тварину — це робитимуть батьки. Пам’ятайте, що кішка чи собака потребує стільки уваги (особливо коли хворіє!), що у вас буде на одну дитину більше.
  •        4–7 років. Дитина може прохати тварину і присягатися, що про неї дбатиме. Але вольова сфера в цьому віці розвинена недостатньо, щоб забезпечити належний систематичний догляд, тому будьте готовими робити це самим. Дитина здатна допомагати: помити миску чи поїлку, насипати корм, допомогти вам чистити клітку.
  •        Від 8 років. Якщо дитина вже самостійно виконує домашні завдання, без нагляду гуляє надворі, отже, вона достатньо відповідальна для власної тварини.

Темперамент, як не дивно, відіграє важливу роль у виборі тварини. Звісно, якщо у вас зростає рухливий холерик, не варто дарувати йому замість собаки черепашку лише тому, що маленька тиха істота зручніша особисто вам. Але «тихі» кімнатні істоти на зразок рибок можуть заспокоювати непосидючих дітей, привчати до зосередженості. І навпаки, рухливий пес може розворушити сором’язливу дитину. Звірі навдивовижу позитивно впливають на вміння спілкуватися, налагоджувати контакти. Справа не в темпераменті, а в тому, наскільки дитина хоче саме цю тварину.

Безпека

Дізнайтеся більше про породу. Не тільки бійцівські собаки мають складний характер — різні кішки, птахи та гризуни також суттєво відрізняються. На щастя, люди вивели чимало тварин-компаньйонів. Також норов тварини залежить від статі.

Перед тим, як купувати істоту з хутром або пір’ям, переконайтеся, що у дитини та інших членів сім’ї немає на це алергії: буде надзвичайно прикро придбати кішку, і через місяць панічно шукати, кому б її віддати. Якщо ніхто з вас не схильний до алергічних реакцій, не страждає через тополиний пух, харчові барвники та інше, достатньо піти у гості на кілька годин до когось, хто тримає аналогічну тварину. Якщо ж у вашій сім’ї є алергіки, слід зробити алерго-проби у медичній лабораторії.

Урахуйте, що дітям до 5 років небажано контактувати з рептиліями, а також хом’яками та пташенятами — вони є потенційними носіями небезпечних мікроорганізмів, а імунна система малят розвинена ще недостатньо.

Види хатніх улюбленців

  •        Рибки. Здається, що клопоту від них найменше: годувати раз на день, чистити акваріум раз на тиждень (залежить від розмірів та виду мешканців). Але, за досвідом, акваріумістика є радше покликанням, особливим хобі. Це не просто банка з водою та рибою, а своєрідна екосистема, яку потрібно ретельно добирати. Акваріум потребує обладнання: аератор, лампа, підігрів… Він доволі великий, в ідеалі займає окрему тумбу. Рибки також хворіють, наприклад, від того, що хтось помив руки в акваріумі, можуть швидко перемерти. Якщо ні у кого з вас не було акваріума, а діти не виявляють інтересу до рибок, то це скоріш за все «не ваше».
  •        Гризуни. Поводитися з ними необхідно акуратно. Якщо дитина раптово схопить тварину, вона може вкусити і залишити болючі глибокі рани. Найбільш ласкаві й розумні з гризунів — декоративні щури-самиці, а також морські свинки. Найприкрішою у гризунів є їхня тривалість життя — 2–4 роки. Найдовше з-поміж них живуть морські свинки — в середньому до 8 років. Як інколи невесело жартують, у хом’ячків майже релігійна місія — познайомити дитину зі смертю.
  •        Птахи. Найчастіше папуги, але якщо вас дратує ранковий щебет і різкі голосні скрики, то придивіться до інших птахів. Перевага папуг у тому, що їх можна вчити розмовляти. Це корисно для дітей з легкими проблемами мовлення.
  •        Кішки. Ідеальні для тривожних дітей, адже заспокоюють і підвищують навички адаптації. Уважається, що це незалежні істоти, але породи-компаньйони потребують уваги господаря не менше, ніж собаки. Якщо вдома тривалий час нікого немає, вони тужитимуть без компанії.
  •        Собаки. Лідери дитячих мрій. Головне — урахувати розмір вашого помешкання та готовність членів сім’ї гуляти двічі-тричі на день у будь-яку погоду. Через це собаку варто дарувати дитині у тому віці, коли вона зможе самостійно з нею гуляти. Але навіть попри це пам’ятайте, що біологічно собака все одно вважатиме господарем когось із дорослих, а не дитину, тому ви відповідаєте за дресирування.
  •        Екзотичні тварини. Сюди належить будь-яка не дуже популярна тварина: хамелеон, тхір, павуки, равлики… Незвичний кімнатний улюбленець доречнішим у підлітковому віці, коли є прагнення відрізнятися від однолітків.

Зворотній дзвінокНажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!