Нашi книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

Як правильно видаляти занозу у дитини?

Заноза — це гострий тонкий уламок дерева, металу чи скла, що випадково проник під шкіру. Це поширена проблема у дітей у теплу пору року, коли грають на вулиці.

Як видаляти занозу?

  1. Заспокойте дитину. Вимийте з милом руки та ділянку шкіри, куди потрапила заноза.
  2. Пригорніть дитину і міцно охопіть уражену частину тіла, щоб дитина не могла її раптово висмикнути. Якщо малюк сильно знервований, попрохайте когось з рідних відволікати його, поки ви виймаєте занозу; увімкніть телевізор.
  3. Якщо кінчик занози чітко видніється над шкірою, скористайтеся пінцетом. Тягніть занозу в тому самому напрямку, куди спрямований її кінчик. Якщо вона не витягується легко, не тягніть сильно, бо кінчик може відламатися, а основна частина занози так і залишиться під шкірою.
  4. Також, якщо кінчик добре видимий, але малюк сильно боїться пінцету, спробуйте скористатися клейкою стрічкою (якісним скочем, пластиром).
  5. Коли заноза знаходиться повністю під шкірою, або кінчик не вдається заціпити, допоможе звичайна голка з ниткою. Спочатку підготуйте голку: продезінфікуйте спиртом або потримайте у вогні та остудіть. Декілька хвилин промивайте ділянку шкіри із занозою теплою водою з милом — це пом’якшить шкіру.

Проколіть голкою невелике заглиблення у шкірі точно над краєм занози, підчепіть її пінцетом і видаліть.

  1. Після видалення знову промийте місце теплою водою з милом. Обробіть ранку антибіотичною маззю або присипкою та заклейте пластиром.
  2. Для видалення загнутих заноз краще звернутися до лікаря. Зовсім дрібні та неглибокі занози можна видалити за кілька днів, не докладаючи додаткові зусилля, якщо дитина часто купатимеся у теплій воді.

Можливі ускладнення

Якщо шкіра в місці ураження за деякий час почервоніла, потеплішала, спухла, навколо ранки з’явився гній — це симптоми зараження. У такому випадку зверніться до лікаря. Оскільки через ранки в організм потрапляють збудники таких небезпечних хвороб, як правець, найбільшу загрозу занози становлять для дітей без щеплень.

 

Зворотній дзвінокНажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!