Нашi книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

Як розмовляти з сином про ерекцію

Розмови про статеве дозрівання і пов’язані з ним нюанси (ерекції, полюції тощо) викликають зніяковіння, але уникати їх не можна. Якщо підліток розумітиме, що відбувається з його тілом, він почуватиметься значно краще, упевненіше.

Сподіваємося, що ви уникаєте алегорій на зразок «твій краник» чи «півник», або таких слів, як «пісюнчик». Називаючи статеві органи прямими назвами (пеніс, мошонка), ви привчаєте до їхнього здорового сприйняття: це нормальні частини тіла, у яких немає нічого «брудного».

Добре, коли з сином на інтимні теми розмовляє тато, але чоловіки часто панікують через цю необхідність — можливо тому, що з ними у свій час ніхто на цю тему нормально не розмовляв. Тому, матусі, прорепетуйте з чоловіком цю бесіду завчасно і будьте готовими узяти просвітницьку місію на себе.

Коли? Перші фізичні зміни у хлопчиків починаються приблизно в 11 років, тому не варто відкладати розмову на пізніший час.

  1.     Назвіть етапи статевого дозрівання та пов’язані з цим фізичні зміни. Протягом підліткового віку пеніс та яєчка почнуть збільшуватися (і якщо виявиться, що хлопець переживає за розмір, хай не хвилюється, усе ще попереду); на лобку та обличчі почне з’являтися волосся; у 13–14 років почне «ламатися» голос, а м’язи — зростатимуть. Також час від часу може ставатися ерекція — пеніс буде ставати твердим, підніматися — і це нормально. Ерекція може трапитися у випадкові моменти протягом дня, уві сні чи у відповідь на дотик.
  2.     Поясніть, що таке полюції. Вони стаються зазвичай у 13–14 років, іноді раніше. Підкресліть, що це нормальне явище, що відбувається з усіма здоровими хлопцями: організм починає виробляти сперматозоїди та вночі скидає їх надлишок; тоді вві сні відбуваються ерекція і еякуляція. Звісно, сни у цей момент також можуть бути «цікавими».
  3.     Відповідайте чесно на всі запитання.
  4.     Виправляйте помилкові уявлення. Хлопець уже міг наслухатися розповідей надворі чи щось побачити в інтернеті. Не сваріть його за відвідування сайтів «18+», головне — розвіяти міфи.

 

Зворотній дзвінок



Нажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!