Добре слово і кішці приємно! Словом можна образити, а можна мотивувати дитину на великі досягнення! Від того, які слова ми говоритимемо дитині, залежить, як вона себе поводитиметься, які думки в неї виникатимуть та яка взагалі з неї «вийде» особистість. Багато науковців уважають, що слова, які використовують мама та тато у спілкуванні з дитиною, формують внутрішній світ малюка, залишаються у підсвідомості на все життя!

Які фрази необхідно говорити дитині до 5 років?

1. «Я тебе люблю!» З цієї фрази можна починати всі наступні. Любові не буває забагато! Не забувайте говорити дитині про це. Незабаром вона у відповідь говоритиме вам те саме. Лише уявіть, як приємно, коли малюк 2 років, ще не навчившись вимовляти літери, каже: «МА, Я ТЯ ЮБЬЮ!»

2. «Я поряд! Мама тут!» Це одна з перших фраз, яку мамі доводиться щодня повторювати немовляті по кілька разів. Про неї потрібно не забувати, коли дитина стає трохи старше, адже вона заспокоює дитину та дає відчуття захищеності.

3. «Ми дуже раді, що ти в нас є!» На перший погляд важка та філософська фраза, але дуже важлива для малюка. Він повинен бути впевнений, що батьки радіють, що їхній син (донька) саме він, а не Сашко чи Павло з дитячого садочка.

4. «Ти дивовижна дитина!» Хлопчики та дівчатка повинні змалечку відчувати свою унікальність! Ця фраза допоможе їм це зробити.

5. «Дякую тобі!» та «Будь ласка!» Це головні правила гарної поведінки. Ваша дитина повинна знати їх. Кажіть їй ці слова, коли дитина допомогла вам, щось принесла чи чимсь поділилася. Та навчайте говорити «дякую»  та «будь ласка» у відповідь.

6. «Що тобі більше подобається?» Давайте дитині вибір, пропонуючи щось купити чи переглянути мультик, запитуйте, що саме їй до вподоби. Ця фраза допомагає більше дізнатися про вашого малюка.

7. «Якої ти думку з приводу..?»  Ставте дитині подібні питання, які допомагають їй навчитися аналізувати події та дають можливість відчувати свою значущість.

8. «Спробуй це зробити самостійно. У тебе все вийде!» Ця фраза привчає дитину бути самостійною та незалежною, допомагає позбутися страху та набути нових навичок.

9. «А пам’ятаєш, як ми були в дельфінарії? (у будь-якому іншому місці)» Такі фрази не лише тренують пам’ять, а ще й допомагають поринути в атмосферу того приємного дня. Вони добре розвивають уяву.

10. «Я тебе розумію!» та «Ти мене розумієш?» Це виходить трохи кумедно, наче дві нетверезі людини у суперечці. Проте, це банальні фрази, але їх потрібно не забувати говорити. Варто привчати дитину розуміти будь-яку людину та ставати на місце інших.

У спілкуванні з малюком до 5 років необхідно пам’ятати, які фрази категорично заборонено використовувати. Ось вони, запам’ятайте їх та ніколи не говорить подібне синові чи дочці, якщо мрієте виростити не закомплексовану повноцінну дитину.

1. «Якщо ти так робиш, отже, я тебе не люблю!» Це неприпустимо! Навіть жартувати на тему любові не можна. Дитина повинна відчувати, що її люблять не залежно від її вчинків.

2. «У тебе нічого не вийде, я сама (сам) це зроблю!» Таким чином, батьки змалечку впевнено доводять дитині, що вона невдаха та ні на що не спроможна в цьому житті.

3. «Нащо я тебе народжувала! Зараз би вже начальником була!» Це смертоносна фраза для будь-якої дитини. Чуючи це регулярно, дитина відчуває себе зайвою в цьому світі.

4. «Ти поганий (жаднюга, нечепура, незграба тощо)! Як так можна поводитися?!» Ніколи не можна критикувати саму дитину, критика має бути спрямована на адресу вчинків. «Це поганий вчинок, краще так не робити!» тощо.

5. «Іди звідси, щоб я тебе не бачила! Зникни з моїх очей!» Подібні докори дитина сприймає дуже болісно і потім у дорослому житті не відомо як це може відгукнутися батькам! Не варто потім дивуватися, коли ваша доросла дитина зовсім не поважатиме вас.

Це найпоширеніші фрази, що негативно впливають на дитину. Якщо ви лютуєте та відчуваєте, що не можете стриматися, ідіть кудись в іншу кімнату, або просто мовчіть та не ніколи кажіть подібного. Стримуйтеся у своїх висловлюваннях. Частіше кажіть дітям лагідні, добрі слова! Частіше спілкуйтеся з ними та просто любіть їх!

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: