Якщо ваша дитина схильна бурхливо реагувати на різні події, її настрій змінюється раптово, у всіх справах вона занадто нетерпляча — не кваптеся звинувачувати себе у відсутності педагогічного хисту. Можливо, дитина просто холерик за темпераментом. Як з ним управлятися та чи можна скоригувати негативні прояви?

Темперамент є незмінним, бо пов’язаний з природними властивостями нервової системи: у холериків психічні процеси збудження переважають над процесами гальмування.

Але на основі темпераменту будується характер, і тут вже чимало залежить від нас, батьків. Ми маємо навчити дитину розуміти свої емоції та обирати прийнятні способи для їхнього вираження.

  1.     Нестриманість. У запалі холерик може наговорити чимало неприємних слів, почати битися. Тому приділяйте особливу увагу розвитку соціальних навичок, навчайте дитину передусім враховувати почуття інших людей. Пригадуючи день увечері, запитуйте, як, на її думку, почувалися люди у певних ситуаціях. Пропонуйте придумати альтернативні сценарії, що допомогли б уникнути образ.
  2.     Погана зосередженість. Холерик може бути надзвичайно зосередженим, але не довго. Через деякий час він чи вона розгнівається, якщо справа не вийшла. Навчайте дитину планувати, розподіляти роботу на невеличкі шматки, відкладати на деякий час, коли щось не виходить, аналізувати невдачі та повертатися до справи згодом.
  3.     Проблеми з навчанням. Через підвищену збуджуваність нові зв’язки у мозку холериків формуються повільно. Тому їм потрібно більше вправ для відпрацювання навичок — але, знов-таки, ці вправи варто розподіляти на відносно невеликі частини.

Де ж холерики можуть знайти себе? Вони незамінні там, де справу «беруть штурмом»; недарма вони в минулому ставали полководцями — наприклад, Суворов. Зараз це гіди, підприємці, менеджери. Також дитина може чудово розкритися у мистецтві, як, наприклад,  відомий холерик Олександр Пушкін — пристрасть завжди стане у пригоді поетові, а розвинена міміка, жвавість — акторові.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: