1. Дайте дитині можливість контролювати свої вчинки.

Діти, які самі планують свою мету, складають свій розклад і оцінюють свої успіхи, розвивають лобовий відділ кори головного мозку й учаться контролювати свої вчинки.

Дайте дитині можливість самостійно домагатися успіху й вчитися на своїх помилках. Ми особливо боїмося, що діти припустяться фінансових помилок. Але нехай краще вони зараз отримають урок, утративши кишенькові гроші, ніж потім зарплату або спадщину.

  1. Не намагайтеся виростити щасливих дітей.

Запекло намагаючись зробити дітей щасливими, ми, можливо, припускаємося помилки. Краще виростити їх чесними й сподіватися, що вони знайдуть щастя в добрих учинках і нашій любові до них. Такий підхід і дітям, і батькам корисніший.

  1. Показуйте, що ви цінуєте дитину як особистість.

Дитинство має навчити дітей любити. Але вони не зможуть любити інших, якщо не любитимуть самих себе. А любити себе зможуть, тільки якщо батьки виявляють свою любов до них безкорисливо.

Коли дитина повертається зі школи або ви приходите ввечері з роботи, не хапайтеся за смартфон або ноутбук. Покажіть, що ви раді бачити дитину. Запитайте, як у неї справи, що цікавого відбулося за день. Діти повинні знати, що ви цінуєте їх самих, а не їхні оцінки й досягнення.

  1. Привчіть дітей допомагати вдома.

Багато батьків звільняють дітей від хатніх обов’язків, а потім вони виростають співробітниками, які просто сидять, очікуючи на вказівки. Вони не відчувають, коли потрібно допомогти зробити щось спільно. Такі співробітники не поспішають допомогти колегам, не здатні заздалегідь передбачити завдання керівника.

  1. Не забувайте, що дріб’язки теж важливі.

Прості повсякденні заняття разом з батьками позитивно впливають на дітей. Розмовляйте з дитиною та слухайте її, реагуйте з теплотою, вивчайте разом із нею букви й цифри, разом гуляйте.

До того ж дуже важливо щодня читати дитині. За даними досліджень, це позитивно позначається на майбутньому добробуті.