Нашi книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

Як виховати «справжнього чоловіка» та «хорошу дівчинку»

З перших днів життя, коли немовлят у пологовому будинку прикрашають рожевою чи блакитною стрічкою, виховання залежно від статі починає розрізнятися. Але оскільки і дівчатка, і хлопчики — люди з рівними правами, у вихованні їх більше спільного, ніж відмінностей. Психологи радять щодо правильного ґендерного виховання.

Часто до хлопчиків ставляться суворіше, але водночас надають більше самостійності, не вимагають такої самої акуратності, як від дівчаток. Дівчаткам же дозволяють більше плакати та пробачають примхи. З розвитком психології педагоги радять змінити методи та застарілі настанови.

Незалежно від статі дітям потрібні:

  •        фрази «я тебе люблю», «я за тобою скучив/скучила», «я пишаюся тобою» та подібні;
  •        обійми, погладжування;
  •        позитивні оцінювання вчинків;
  •        схвальні погляди;
  •        незастосування фізичних і морально принизливих покарань.

І хлопчикові, і дівчинці потрібна довіра з боку обох батьків, а також свобода у налагоджених сім’єю межах поведінки. І межі дозволеного не мають залежати від статі.

Чи не занадто ніжності? Ні, якщо водночас прищеплювати самостійність.

Пам’ятайте, що гіперопіка однаково шкодить дівчаткам та хлопчикам. Усім потрібно вчитися самостійно одягатися, виконувати гігієнічні процедури, харчуватися та інших побутових навичок. Не можна робити поблажок хлопчикові щодо акуратності, допомоги у хатній роботі, «бо він хлопчик» — це призведе до несамостійності та сімейних проблем у подальшому житті.

Ніколи не сваріть дитину, використовуючи стать як образливу назву («Що ти плачеш, як дівчинка», «Замурзалася, як хлопчик»)!

Ґендерна ідентичність формується через асоціювання дочки — з мамою, бабусею, хлопця — з татом, дідусем. Саме цьому важливе спілкування дитини з членами сім’ї своєї статі.

Але не менш важливе спілкування дитини з членами сім’ї протилежної статі!

Тепле спілкування дівчинки з татом формує у неї довіру до чоловіків, розуміння того, що з ними можна лагодити. Через асоціювання себе з матір’ю дівчина розуміє, якими мають бути стосунки у подружжі, дивлячись на маму й тата (чи чоловіка, який його замінює).

Хлопець, спілкуючись з матір’ю, має навчитися дбати про інших. Добре, якщо вона просить його допомогти, а не робить усе сама. У майбутньому, допомагаючи іншим, хлопець почуватиметься сильним та впевненим.

Зворотній дзвінокНажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!