Нашi книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

Безкоштовні поради Якби малята могли писати декларації для дорослих, то цей документ виглядав би приблизно так.

Якби малята могли писати декларації для дорослих, то цей документ виглядав би приблизно так.

Дорогі й любимі мами, тати, дідусі, бабусі, учителі й вихователі!

Я вас дуже люблю й хочу, щоб ви мене теж любили. Насправді я намагаюся бути гарним, тільки це в мене ще не завжди виходить.

  1. Коли мене б’ють, мені не тільки боляче, але ще й страшно й дуже образливо. А якщо ви б’єте мене часто, то я просто звикаю. Іноді мені навіть простіше, щоб мене вдарили тому, що тоді все зрозуміло — більше кричати й карати не будуть. А іноді я злюся на вас, коли ви мене б’єте, адже не можу дати вам, дорослим, здачі. І тоді я можу влаштовувати «дрібні капості» тому, що мені боляче.

Тому краще все-таки не бийте мене. Я можу слухатися й без цього.

  1. Коли ви кричите на мене, я не знаю, що мені робити. Мені здається, що я навіть не чую вас. А потім я іноді хворію, хоча, напевно, це не тому. Я не розумію, чому не можна сказати мені спокійно, адже я ж ніколи не кричу на вас.

Тому краще не кричіть на мене. Адже ви не любите, коли кричать на вас?

  1. Коли ви не звертаєте на мене уваги, я почуваюся нелюбимим і нікому непотрібним. Мені здається, що вам байдуже, що зі мною відбувається. Ви не запитуєте в мене, як справи, а якщо й запитуєте, то не слухаєте мої відповіді. Ви розмовляєте по мобільному телефону, дивитеся телевізор, спілкуєтеся із друзями, ходите на роботу й у вас так мало часу залишається на мене. Ви пам’ятаєте, коли ми просто разом гуляли в осінньому лісі, розкидаючи жовті листочки? Або каталися з гірки на швидких санчатах? Або просто пили чай з бубликами на кухні й нікуди не поспішали?

Мені потрібно зовсім трішки — відчувати вашу любов і те, що я вам потрібний.

  1. Коли ви нехтуєте мною, то дуже образливо. Чому ви не запитуєте в мене, чи хочу я сьогодні йти в кіно? Чому ви робите ремонт у моїй кімнаті так, як це подобається вам? Якщо я ще маленький, то це не означає, що мені байдуже, у що я одягнутий. Я не хочу займатися танцями або грати на скрипці тільки тому, що у вас у дитинстві це не вийшло. Я не розумію, чому ви вирішуєте, з ким мені дружити, а з ким — ні.

У мене теж є своя думка, і я прагну, щоб ви зважали на неї.

  1. Мені неприємно, коли ви постійно порівнюєте мене з іншими дітьми, і я не розумію, чому я повинен читати так само швидко, як дочка тітки Олі або займатися боксом, як син сусідки. Коли ви мене порівнюєте, мені байдуже, я взагалі не хочу нічого робити. Я зростаю й постійно вчуся. І сьогодні в мене виходить значно краще, ніж учора. А ви цього чомусь не помічаєте.

Хочете порівнювати? Тоді порівняєте мене сьогоднішнього зі мною вчорашнім, і ви відразу зрозумієте, який я молодець.

  1. Мені боляче, коли ви мене постійно критикуєте. Я так намагаюся відповідати всім вашим очікуванням! Але ж усе відразу ні в кого не виходить. Так, мої пальчики мене ще не слухаються, але я докладаю зусиль. Так, задачу розв’язую не так швидко, як ви хотіли б, але ж я вчуся! Так, я не вмію ще швидко збиратися до школи, але ж колись зможу! І щоб у мене все вийшло, ви повинні вірити в мене, підтримувати й хвалити за мої досягнення. Тоді я виросту сильним, сміливим і впевненим. Постійна критика позбавляє мене змоги дорослішати.
  2. Для того щоб я чогось навчився, мені потрібно показати, як це робиться. І зробити разом зі мною. А потім постояти поруч, коли я вперше зроблю це сам. А потім похвалити мене, коли все насправді вийде. І не варто називати мене «незграбним», «недотепним», «нездатним» та іншими поганими словами.

З вашою підтримкою мені значно легше чогось навчитися. Так я швидше стану самостійним.

Зворотній дзвінокНажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!